Ekonomi Bakanı'nın twit'i tepki çekti

Yeni Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Twitter hesabından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nu trene bakarken gösteren kurgulanmış bir fotoğrafı takipçileriyle paylaştı.

ekonomi bakani'nin twit'i tepki cektiYeni Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin “Biz yaparız, birileri sadece seyreder!!!” ifadesi eşliğinde paylaştığı fotoğraf kısa sürede takipçileri arasında tartışma başlattı. AKP yanlılarının desteklediği twit’e tepki mesajları da yağdı.

Kendisini yine Twitter hesabından savunan Bakan Zeybekçi “Siyasette masum espiri olmalıdır,olmaması gereken küfür ve hakarete varan söz ve karikatürlerdir.Bakan olduk diye espiridemi yapmayacağız. Ayrıca o fotoğrafı ve espiriyi üreten arkadaşımızı tebrik ediyorum,siyasette bu tarz temiz eleştiri ve hicvin yeri hep olmalı.küfüre hayır” yanıtını verdi. Zeybekçi, bu twit’i atarken yaptığı Tükçe hataları konusunda kendisini uyaran bir takipçisinin “bağlaç olan de ayrı yazılır, soru eki mi de ayrı yazılır. Doğrusu: “espri de mi yapmayacağız”. Teşekkürler” twit’ini de paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir