E-5'te boyalı kaza

Ataşehir'de, hız yaptıkları iddia edilen iki otomobilden birinin boya yüklü başka bir araca arkadan çarpması nedeniyle ortalık savaş alanına döndü. Kaza sırasında onlarca boya kovası, E-5 karayoluna savruldu. Boyanın buz pistine çevirdiği yoldan geçen sürücüler, zor anlar yaşadı. Boya yüklü araçta bulunan iki kişi ise hem yaralandı, hem de boya nedeniyle tanınmaz hale geldi.

E-5'te boyalı kazaİlginç kaza, saat 12.30 sıralarında E-5 Kadıköy istikameti Tuzcuoğlu Köprüsü altında meydana geldi. İddialara göre; Mehmet Akif Ekşi'nin kullandığı 34 RLY 53 plakalı otomobil ile henüz plakası belirlenemeyen başka bir otomobil, hızla seyretmeye başladı. Kontrolden çıkan Ekşi'nin kullandığı otomobil, Ceyhun Çağlar'ın kullandığı ve içerisinde boya kovalarının bulunduğu başka bir otomobile arkadan çarptı. Çarpma sırasında öndeki otomobilde bulunan boya kovaları, yola döküldü. Otomobil sürücüsü Ceyhun Çağlar ile yanındaki arkadaşı Derya Zengin, büyük şok yaşadı. Hem yaralanan hem de üzerlerine dökülen boya nedeniyle tanınmaz hale gelen şahıslar, bir süre yardım bekledi. Daha sonra gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansa götürülen Çağlar ve Zengin'e ilk müdahale burada yapıldı.

Bu arada, çok sayıda kovadan yola akan yağlı boya nedeniyle yol, buz bistini aratmadı. Bu sırada arkadan gelen araç sürücüleri kaza yapmamak için büyük çaba gösterdi. Boyayı fark edemeyen bir motosiklet sürücüsü ise motoruyla birlikte kayarak düştü. Kısa sürede olay yerine gelen trafik ekipleri, yeni kazaların olmaması için önlem aldı. Kaza nedeniyle E-5'te uzun araç kuyrukları oluştu.

Öte yandan görgü tanıkları, hız yapan iki otomobilin kazaya neden olduğunu söyledi. Kaza sırasında otomobili hasar gören bir vatandaş, "Biz normal seyir halindeydik. Hız yarışı yapan iki otomobilden biri arkadan boya taşıyan araca çarptı. Diğer otomobil ise arkasına bakmadan kaçtı. Ortalık bu hale geldi." şeklinde tepkisini gösterdi.