Dropship Türkiye ile internetten para kazanma imkanı

Dropship Türkiye'nin sunduğu imkanlarla artık ev hanımı örgüsünü oyasını, esnaf ürünlerini e-ticaret platformuna taşıyabiliyor.

Dropship Türkiye'den internetten para kazanma imkanı

Dropship Türkiye, yeni kurulan e-ticaret sitelerinin tüm süreçlerini üstlenerek e-ticaret konusunda kararsız kalan girişimcileri cesaretlendiriyor.

E-ticaret sitelerine ürün tedariği, yazılım, tanıtım, satın alma ve kargo süreçlerinin tek elden yönetilmesi hizmetlerini vererek maliyetlerini minimize eden Dropship Türkiye, sunduğu cazip fırsatlarla yola yeni çıkan girişimcilerin daha kolay karar vermesine imkan sağlıyor.

2008 yılında kurulan Dropship Türkiye'nin Genel Koordinatörü Pınar Şahin, bir girişimcinin e-ticaret sitesi açıp işletmesi için, reklam ve tanıtım bütçeleri hariç, kurulum, lojistik, yazılım, hosting, ofis ve tedarikçi firmalarla ilişkiler, personel giderleri gibi harcamalar için ilk yıl 10 bin TL ile 50 bin TL arasında bütçe ayırması gerektiğini söyledi.

15 BİN ŞİRKET KURULUP KAPANIYOR
Türkiye'de her yıl 15 bin kadar e-ticaret sitesinin kurulup ve kapandığını belirten Pınar Şahin, "İki senenin sonunda bunlardan 100 kadarı yoluna devam edebiliyor. Ama bu süreçte insanlar büyük hayallerle büyük paralar harcıyor. Halbuki Dropship Türkiye çok cüz-î maliyetlerle tüm iş süreçlerini arka planda yürütüyor. Böylece yıllık 500 ile 2 bin TL arası maliyetle işinizin tutup tutmayacağını anlayabiliyorsunuz" dedi. Dropship Türkiye'nin internet sitesinde konuyla ilgili detaylı bilgi olduğunu belirten Pınar Şahin, "Müşteri adaylarımızı telefon veya birebir görüşmelerimizde onların yapılarına uygun paketlere yönlendiriyoruz. Bir yanda işi öğretirken diğer yanda da e-ticaret sektöründe doğru bilinen yanlışlar ile yanlış bilinen doğruları müşterilerimize uygulayarak gösteriyoruz" diye konuştu.

"E-TİCARETİN KREŞİYİZ"
Kendilerini e-ticaret sitelerinin kreşine benzettiklerini dile getiren Şahin şöyle devam etti; "Yeni kurulan e-ticaret sitelerinin doğduktan sonra yürümesine kadar olan süreçlerini üstleniyoruz. Aslında bizim dönemimiz sitelerin karar sürecini kapsıyor. Şirket burada ürünleri ile ilgili yatırıma devam etme, işini büyütme noktasında çok ciddi bir veri ve öngörüye sahip oluyor. Bu şekilde ilk dönemlerini üstlendiğimiz ve şu anda popüler hale gelen e-ticaret siteleri var. Bu da bizi gururlandırıyor. Türkiye'de bu hizmetlerin verildiği ilk ve tek firmayız."

Şahin şunları söyledi: "Müteşebbis e-ticaret sahibinin sadece tanıtımını üstlenerek bu hizmetleri satın almak suretiyle eleman, ofis, stok, depolama, ürün arama ve lojistik ve tedarik hizmetlerinin maliyetlerini minimize etmektedir. Hatta mevcut firmalar bile kendi ürün ya da hizmetlerini internetten pazarlama noktasında kolay ve hızlı bir başlangıç yapabilir. Şu ana kadar hizmet verdiğimiz firma sayısı 2 binin üzerindedir. İnterneti kullanabilen, ayakkabı tamircisinden, sepet ören köylü kadına kadar Dropship Türkye ile kolaylıkla ürünlerini milyonlarca kimsenin beğenisine sunabilir."

2013 yılının ilk 6 ayında sanal postlarda dönen para miktarının 30 milyar TL olduğunu belirten Pınar Şahin, "Türkiye'deki hane halkının internet kullanım oranı henüz yüzde 40 civarındadır. İnternet pazarı Türkiye pazarı için henüz çok yeni. Pazarlanacak ürünü olan ya da sitesinde satacağı ürün arayan herkes Drop Ship Türkiye ile bir başlangıç yapabilir" diye sözlerini tamamladı.

Dropship Türkiye ile internetten para kazanma imkanı” üzerine 3 düşünce

  1. Resmi Yokhasan

    Merhaba, Dropship ile ilgilenen arkadaslara yaziyorum.

    Ben Viyana’da yasayan ve Dropship ile ilgilenen bir vatandasim.

    Benimle birlikte calismak isdeyen arkadaslar basvurabilir..

    HASAN ( hasanay@gmx.at )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir