Diyarbakır'da aile faciası

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde cinnet getiren bir kişi anne, baba ve kız kardeşini silahla vurdu. Olay sonrasında anne ve kız kardeş yaşamını yitirirken, baba ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Cinayetleri gerçekleştiren katil zanlısının uyuşturucu bağımlısı olduğu, ailesinden de sürekli olarak para istediği öğrenildi.

Diyarbakır'da aile faciası

Bugün Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi Mevlana Halit Mahallesi'nde 702 ve 706. sokaklarda meydana gelen olayda Selamettin Ateşal(22) önce ablası Tevrat Ateşal'ın(26) 706. Sokak'ta çalıştığı kuaföre gitti. Burada ablasıyla tartışan Selamettin Ateşal, yanında taşığı silahla ablasına ateş ederek öldürdü. Kuaförde işlediği cinayet sonrasında anne ve babasının terzilik yaptığı 706. Sokak'a giden Ateşal, burada önce annesi Bedia Ateşal'ı(60) silahla öldüren Ateşal, sokağa çıktığında babası Alaaddin Ateşal(62) ile de karşılaştı. Zanlı, yanındaki silahla babasını başından vurarak olay yerinden hızla uzaklaştı.

Yaşanan olay sonrasında duydukları silah sesleri üzerine sokağa ve dükkana bakan çevre sakinleri terzide Bedia sokakta ise Alaaddin Ateşal'ın kanlar içinde görerek hemen polise ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Kuaföre ve terziye hemen intikal eden emniyet güçleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Sağlık ekipleri yaptığı kontrol sonucunda anne ve kızın öldüğünü, babanın ise ağır yaralı olduğunu tespit etti. Sağlık hizmetleri ekiplerince Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan baba Alaattin Ateşal, daha sonra Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olay sonrasında Ateşal ailesinin Tevrat'ın ve anne Bedia'nın cesetlerinin işyerinden çıkışı sırasında sinir krizi geçirdi. Ambulansa konulan cesetler otopsileri yapılmak üzere adli tıp morguna kaldırıldı. Ateşal'ın yakınları olayı takip eden gazetecilere saldırdı. Bazı gazeteciler çeşitli yerlerinden yaralandı.

Öte yandan Ateşal ailesinin komşuları katil zanlısı Selamettin Ateşal'ın uyuşturucu bağımlısı olduğunu söyledi. Katil zanlısının işsiz olduğundan ötürü ailesinden sürekli para istediğini belirten çevre sakinleri, "Ailesinden sürekli para istiyordu. Ailesinden istediği parayı alamayınca kavga ediyordu. Uyuşturucu kullandığı biliyoruz. Bundan dolayı ailesinden sürekli para istiyordu. Cinayetleri bundan dolayı işlemiş olabilir." şeklinde konuştu.

Kuaförde ve terzide geniş güvenlik önlemleri alan polis olayla ilgili incelemesini sürdürüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *