Diyarbakır ve Kars'ta uçak seferleri iptal

Diyarbakır'da etkili olan kar nedeniyle 8 uçak seferi iptal edilirken, Diyarbakır-Muş karayolu ile yaklaşık 450 köy yolu ulaşıma kapandı.

Diyarbakır ve Kars'ta uçak seferleri iptal

Diyarbakır'da dün başlayan ve aralıksız devam eden kar kağışı, kara ve hava ulaşımını olumsuz etkiliyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Türk Hava Yolları, SunExpress, Anadolu Jet, Pegasus Hava Yolları ve Onur Hava Yolları'nın karşılıklı olarak Diyarbakır'dan İstanbul, Ankara ve İzmir'e yapılması gereken 8 seferi iptal edildi.

Diyarbakır Havalanı'ndan bugün 18 uçak seferinin yapılması palnlandığını belirten yetkililer, "Öğlen saat 12.00'ye kadar 8 uçak seferi iptal edildi. Bugün öğleden sonra ve akşam yapılması gereken 10 uçak seferinin de iptal edilme olasılığı yüksek. Dün de 8 uçak seferi kar yağışı nedeniyle iptal edilmişti" dediler.

Diyarbakır-Muş karayolu ile il genelindeki yaklaşık 450 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Dün bir tırın kaza yapması sonucu ulaşıma kapanan Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu açıldı. İl Özel İdaresi ekipleri köy yollarının açılması için çalışma başlattı.

Öte yandan, trafik ekipleri, şehirlerarası yollara kar lastiği ile zinciri bulunmayan araçların çıkışına izin vermiyor.

Kars'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle uçak seferleri iptal edildi

Kentte sabah saatlerinde etkili olan sis ve olumsuz hava şartları hava yolu ulaşımı da engelledi.

Kars Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Anadolu Jet'in 11.10 Kars-Ankara ile 11.40 Kars-İstanbul seferlerini gerçekleştirmesi planlanan 2 uçağının uçuşu, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.