Dışişleri Bakanlığı'ndan AP'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Partlementosu'nun Türkiye kararına sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan AP'ye sert tepkiDışişleri Bakanlığı, AP'nin Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Türkiye kararına ilişkin, "Avrupa Parlamentosu'nun ülkemizdeki duruma ilişkin olarak bugün kabul ettiği karar, demokrasinin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması ortak hedefimize zarar veren, gerçeklerden kopuk bir nitelik taşımaktadır. Bu nedenle, bizim açımızdan yok hükmündedir" açıklamasını yaptı.


ERDOĞAN'IN REST ÇEKTİĞİ KARAR KABUL EDİLDİ

Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yapılan oylamada, hükümetin ve Başbakan Erdoğan'ın eleştirildiği tasarı kabul edildi.

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI'NDAN İLK AÇIKLAMA

Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye hakkındaki kararıyla ilgili, "Türkiye'nin iç meseleleriyle ilgili bu kadar rahat ve cesur konuşmanın bedeli olduğunu bazı parlamenterlerin anlaması gerekir. Ulusal ve uluslararası kirli planlara alet olup bunların manipülasyonlarına, iftiralarına kanmasınlar. Bu yanılsamayla gaza gelip durumdan da kendilerine vazife çıkarmasınlar.

Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir, neyi nasıl yöneteceğini de kendi devlet geleneği içerisinde gayet iyi bilir. Bu geçici durum karşısında gaza gelip bugün sadece hükümetimizi değil Türkiye Cumhuriyeti'ni de hedef almanın maliyetlerini umarım hesaplamışlardır" açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir