Dindar Kürtler için 100 kişilik Diyarbakır infaz listesi!

Bölgede dindar Kürtleri tasfiye etmeye çalışan PKK, Diyarbakır’da infazlara başladı.

100 kisilik infaz listesi!

PKK, kanlı infazlarına devam ediyor. Diyarbakır'da HÜDA-PAR üyesi ve İHYA-DER'in Başkanı olan Aytaç Baran evinin önünde katledildi. Ardından çıkan olaylarda 3 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin isimlerinin Bayram Özelçin, Emin Ensen ve Bayram Dağkan olduğu öğrenildi. Baran'a dernek çıkışında pusu kuran saldırganlar, evinin bulunduğu sokağın 7 girişini de tuttu. Cinayetin arkasından PKK'nın, bölgedeki dindar halka yönelik büyük bir katliam hazırlığı çıktı.

SOKAĞIN 7 GİRİŞİ TUTULDU

Aytaç Baran'ın avukatı Abdulğani Orhan, “Son nefesinin verirken Aytaç Baran'ın yanındaydım. Evinin yakınında sokağa girerken pusu kurmuşlar. İki silahla vurulmuş. O sokağın yedi girişi var, yedisi de tutulmuş. Tehdit alıyordu. Buna rağmen 'Ölsem de gitmeyeceğim' dedi. Kimseye zarar vermeyen, ömrü yardımla geçen, evinde ikinci gün yiyeceği olmayan bir insanı öldürdüler. Bunu ne paralel, ne istihbarat yapmıştır. Sıkanlar bellidir. Allah Diyarbakır'a bugünden sonra yardım etsin" dedi.

tebligat-pkk

100 KİŞİYE GARİP TEBLİGAT

Diyarbakır Emniyeti'nin, dün öldürülen Baran'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişiye seçimlerden önce tebligat gönderdiğini ortaya çıktı.

Avukat Abdulğani Orhan, “Tebligatta, PKK'nın bu isimlere eylem hazırlığında olduğu söyleniyordu ve eylemin gerçekleşmesi durumunda Emniyet'in haberdar edilmesi isteniyordu. İşte o infaz listesinde olan bir kişiyi şehit ettiler. Emniyet şimdi gelip kurtarsın" ifadelerini kullandı.

AYTAÇ BARAN'A PUSU KURULDU

HÜDA - PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu da, “Baran arkadaşımıza pusu kurularak açık bir şekilde hedef alındı. PKK ve HDP'nin almış olduğu zafer sarhoşluğuyla 'bu arada bunları da aradan çıkaralım' mantığıyla hareket etmesine neden oldu. Dernekle ev arası yaklaşık 100 metre. Derneğe tek gidip geliyordu zaten. O sırada silahlı saldırıya uğradı. 6 kurşun yarası aldı" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak'a konuşan Diyarbakır sakinleri, Seçim kutlamaları izin sokağa inen terör örgütünün gençlik kanadı YDGH militanlarının “Hüdaparlıları Diyarbakır'dan süreceğiz" diye bağırdığını anlattı. PKK ve HDP'nin şehirde kendisi dışında hiçbir görüşe tahammül göstermediği ve bu yapıların büyük bir tehdit altında olduğu iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir