Dikkat! Yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, pazar günü Balkanlardan gelen serin ve yağışlı havayla birlikte sıcaklıklar azalacak.

Dikkat! Yağışlı hava geliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre pazar günü Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havayla birlikte sıcaklıkların düşeceği bildirildi.

Yağışlı havanın pazartesi günü yurdu terkedeceği kaydedilirken, açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Halen sıcak havanın etkisinde bulunan yurdumuzun bugünden itibaren Balkanlar üzerinde gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Marmara ve Batı Karadeniz bölgesinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Pazar günü öğle saatlerinden sonra Marmara'nın doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Halen ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığının Pazar gününden itibaren batı bölgelerden başlamak üzere ülke genelinde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalarak, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağışlı havanın, Pazartesi günü kuzey ve iç bölgelerde, Salı günü (02.07.2013) kuzey kesimlerde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği bekleniyor."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir