"Dev projeler askıya alınmadı"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Her bir proje hızla devam etmektedir" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'daki projelerin tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, 'Yakın tarihte, çok güzel bir Taksim Meydanı'nı birlikte yaşayacağız. Taksim meydan düzenlemesinin Shopping Fest'e yetişmesini hedefliyoruz' dedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, 'İstanbul Shopping Fest' etkinliği nedeniyle yapılan basın toplantısına katıldı. Toplantıda soruları yanıtlayan Topbaş, 17 Aralık operasyonu sonrası İstanbul'da bazı projelerin askıya alındığı iddialarını yalanladı.

İstanbul'da büyük nitelikli projelerin devam ettiğini hatırlatan Topbaş, 'Bunlarla ilgili son dönemde çıkan dedikoduların, söylentiden ibaret olduğunu söylemek isterim. Her bir proje büyük bir hızla devam etmektedir. Yatırımlarımızı sürdürmekteyiz. İBB olarak bizim 2014 yılı itibariyle sadece yatırım bütçemiz, 8.5 milyar TL' diye konuştu.

Taksim Meydanı Projesi'nin son durumuyla ilgili de bilgi veren Topbaş, şunları söyledi: 'Gayet güzel bir proje hazırlandı. Malzemesini tedarik konusunda hazırlıklar yapılıyor. Yakın bir tarihte gayet güzel bir Taksim Meydanı'nı birlikte yaşayacağız. Aktivitelerin merkezi olarak yine Taksim'i kullanacağız. Shopping Fest'e yetişir inşallah, hedefimiz bu.'

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir