Davutoğlu'ndan müjde: "Emekliye promosyon anlaşmaları yapıldı"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, emeklilerin maaşlarının ödenmesine aracılık eden bankalarla anlaşmalar yaptıklarını belirterek, emeklilerin yılda en az 300 lira promosyon alacağını kaydetti.

davutoglu'ndan 'emekliye promosyon' mujdesiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulu'nda konuştu.

Başbakan emeklilere müjde verdi. Başbakan Davutoğlu, Bağ-Kur emeklilerinden alınan yüzde 10'luk kesintiyi tamamen kaldıracaklarını, TOKİ vasıtasıyla emeklilere 240 lira taksitle ev sahibi olma imkanına sahip olacaklarını ifade etti.

Davutoğlu, ''Emeklilerimizle gençleri bir araya getirecek faaliyetler yapalım. Kendi çocuklarınıza torunlarınıza hayatı öğretin. Sizlerle gençleri buluşturalım 70'lerin 80'lerin 90'ların Türkiye'sinden nereye gelindiğini onlara anlatın. Sizler hayat profesörüsünüz sizlere ihtiyacımız var'' dedi.

''EMEKLİLER YILDA EN AZ 300 LİRA PROMOSYON ALACAK''
Başbakan, emeklilerin maaşlarının ödenmesine aracılık eden bankalarla anlaşmalar yaptıklarını hatırlatarak şöyle konuştu: ''Emeklilerimiz böylece yılda en az 300 lira promosyon almaya başlayacaklar. Bütün bankalarla da bu görüşmeler sürdürülecek ve hepsinden bu katkının alınabilmesi için çaba sarf edilecek.''

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir