Davutoğlu'ndan gurbetçilere müjde yağmuru

Dortmund'da Gurbetçi vatandaşlara hitabeden Başbakan Ahmet Davutoğlu, müjde üstüne müjde verince vatandaşlar arasında büyük bir çoşku yaşandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

"KİMSE BİZİM ÇOCUKLARIMIZA ONU OKUTAMAZ"
"Buradan Almanya parlamentosuna bir kez daha sesleniyorum. Sözde Soykırım iddialarıyla bize kimse tarih dersi vermeye kalkmasın. Siz üçüncü taraflar varsa gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz. Biz üçüncü taraflarla hiç bir şey tartışmayız.  Kimse bizim çocuklarımıza bizim tarihimize hakaret eden bir müfredat okutamaz. "

HER EVE BAYRAK, KUR'AN-I KERİM VE SÖZLÜK
"Avrupa'daki bütün vatandaşlarımız için bir kampanya başlatıyoruz, Her eve bir Al bayrak, bir Kur'an-ı Kerim, ve bir Türkçe sözlük göndereceğiz."

DAVUTOĞLU'NDAN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

  • Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için dövizli askerlik bedelini ya da harcını 6 bin Euro’dan bin Euro’ya indiriyoruz. Ta ki kimse bu korkuyla vatandaşlık konusunda bir korkuya düşmesin.
  • Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için 217 Euro olan pasaport harçlarını 100 Euro’ya indiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki siz bunu gururla taşıyacaksınız.
  • Yurtdışından getirilen araçların Türkiye'de kalış süresini 2 yıla çıkarıyoruz.
  • Özellikle boşanma, miras meselelerinde söz konusu olan tanıma ve tenfiz davalarını hızlandırarak kolaylaştırıyoruz. Yani Almanya'da alınan bir hukuki kararın Türkiye'de tanınması, orada alınan kararın burada tanınması için talimatları verdim. Artık iki hukuki işlem olmayacak. İnşallah hukuki işlemleriniz en kolay yoldan yapılacak.
  • Günlük bir sorun ama çok gündeme getirilmişti, yurtdışından getirilen telefonların Türkiye'de kayıt edilmeden kullanma süresini iki katına çıkaracağız.
  • Yurtdışındaki vatandaşlarımızın 3 kişilik bir aile ile yaptıkları yolculularda THY’den yüzde 20 indirim talep edeceğiz.
  • Yurtdışındaki vatandaşlarımıza, Almanya'da olup da okuyan gençlere, akademik destek ve burs sağlıyoruz. Bu çerçevede, lisans bursu olarak 500 Euro, yüksek lisans bursu olarak 700 Euro, doktora bursu olarak bin Euro’luk burs desteği veriyoruz.
  • -Başlattığımız Gençlik Köprüsü Projesi’nin kapsamı artıracağız.

Hanım kardeşlerimize sesleniyorum.Doğum yapan her annenin ilk çocuğuna 300 TL, ikinci çocuğa 400, üçüncü çocuğa 600 TL hediye verecek. Ayrıca çeyiz hesabına devlet yüzde 20 katkı sağlayacaktır.

7 Haziran'dan sonra inşallah ilk girişimlerimizden biri, size seçilme hakkını da getirmek. Türkiye'de 85 seçim bölgesi var. İnşallah 86'ncısını da yurt dışı için kurarız ve sizlere de kendi temsilcilerinizi seçme hakkını vereceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *