Crypto paraları ÇİN çarptı.. Her taraf kıpkırmızı boyandı

Bitcoin, yüzde 26'lık düşüşün ardından hız keserken; Ripple, tarihi rekorunun yüzde 66 altında bulunuyor.

sanal paralar cakildi!

Sanal para Bitcoin, değerinin çeyreğini kaybetmesinin ardından hız keserek yaklaşık 11 bin dolar seviyesinden işlem gördü.

Bitcoin'un düşüşünde tüm dünyadaki düzenleyici kurumların kripto para piyasasını kısıtlamaya yönelik yeni tedbirler almayı sürdüreceği yönündeki beklentiler etkili oldu.

Piyasa değeri en fazla olan sanal para Bitcoin salı günkü işlemlerde yüzde 26 gerilemesinin ardından, TSİ 8.43 itibarıyla 11 bin 36 dolardan dolardan işlem gördü.

Bitcoin, 19 bin 511 dolarlık 18 Aralık 2017 zirvesinin yüzde 43 altında bulunken, 2018 kaybı yüzde 22 seviyesinde hareket ediyor.

Bir aylık kazancı bir günde buhar oldu

RIPPLE REKORUNUN YÜZDE 66 ALTINDA

Sanal paralardan Ripple, Bitstamp fiyat bilgilerine göre yüzde 10 yükselerek 1.14 dolara yükseldi. Ripple, 4 Ocak'ta görülen 3.32 dolarlık zirvesinin yüzde 66 altında bulunuyor.

Diğer kripto paralardan Ethereum, Bitstamp fiyat bilgilerine göre yüzde 5.9 yükselerek 1,003 dolara tırmandı. Litecoin'un fiyatı ise yüzde 7.8 artış kaydederek 185.50 dolar oldu.

***************

Bitcoin fiyatı, Güney Kore’den gelen yeni açıklamayla sert düştü

Güney Kore'nin maliye bakanının bir radyo kanalına yaptığı açıklamanın ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimleri sert düşüşler yaşadı.

NY Post ve Independent’ta yer alan haberlere göre, Güney Kore’nin maliyeden sorumlu en yetkili kişisinin kripto para birimlerinin ticaretine yönelik bir darbenin hala mümkün olduğunu belirtmesinin ardından Bitcoin‘in ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları büyük düşüşler yaşadı.

‘Kripto para ticareti yasağı canlı bir seçenek’

Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, bugün yerel radyo istasyonu TBS ile yaptığı röportajda, kripto para birimlerinin ticaretini yasaklamanın “canlı bir seçenek” olduğunu ifade etti. Hükümet, kapsamlı bir incelemenin ardından kesin kararlarını vereceklerini, bunun sadece bir öneri olduğunu ve daha fazla müzakereye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta ülkenin adalet bakanının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretinin yasaklanacağı yönündeki açıklaması büyük düşüşleri de beraberinde getirmişti. Bakanlık, henüz nihai kararın alınmadığını söylemişti.

Son olarak Bitcoin, dün 14.000$’ın üzerinde işlem görüyordu. Güney Kore’den gelen bu açıklamanın ardından fiyat 10.000$’a kadar geriledi. Diğer kripto para birimlerinde yüzde 40’ı aşan düşüşler yaşandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir