"Çocuğumu yediniz, Allahsızlar" deyip camiden kovdu

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı saldırında ölen Ordulu Alican Vural’ın cenazesi toprağa verildi.

acili baba onlari cenazeden kovdu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı saldırında ölen Ordulu Alican Vural'ın cenazesi toprağa verildi. Alican Vural'ın babası, cenazeye katılmak üzere Samsun'dan gelen 70 kişilik sosyalist partili grubu cami avlusuna aldırtmadı. Alican Vural'ın babası Cumhur Vural, gelen gruba tepki göstererek, "Çocuğumu yediniz, Allahsızlar" diye tepki gösterdi.

CAMİ AVLUSUNA GİRMELERİNE İZİN VERMEDİ

Şanlurfa'daki patlamada ölen  Alican Vural'ın cenazesi dün akşam saatlerinde Ordu'ya getirildi. Cenazeyi Alican Vural'ın Samsun'da yaşayan ailesi ve akrabaları karşıladı. Ordu Devlet Hastanesi'nin morguna konulan Alican Vural'ın cenazesi. sabah saatlerinde Kumbaşı Mahallesi Camisi'ne getirildi. Samsun'dan gelen ve çeşitli sosyalist partilere üye 70 kişilik grup Alican Vural'ın cenazesine katılmak üzere bir otobüsle Ordu'ya geldi.

Taziyede bulunmak için cami avlusuna girmek isteyen gruba Alican Vural'ın babası Cumhur Vural tepki gösterdi. Grubun cami avlusuna girmesini istemeyen baba Cumhur Vural, "Çocuğumu yediniz, Allahsızlar" şeklinde bağırdı. Baba Cumhur Vural'ı avluda bulunan vatandaşlar teskin ederken, gençlerden oluşan grup bunun üzerine cami avlusuna girmeden dışarıda beklemeyi tercih etti.

MEZARLIĞA GELMELERİNİ DE İSTEMEDİ

Öğle namazının kılınmasının ardından Alican Vural'ın cenaze namazını bir grup cami cemaati kıldı. Tabutu daha sonra cami cemaatinin omuzlarında cenaze aracına konulan Alican Vural, aynı mahallede bulunan aile kabristanlığına defnedilmek üzere götürüldü. Aile, Samsun'dan gelen grubun kabristanlığa gelmesini de istemedi.

SOSYALİST GRUP, POLİSE KAFA TUTTU

Gelen grup Samsun'a dönmek için otobüs beklerken polis güvenlik tedbiri aldı. Bu sırada polis, otobüse binen gençlerden Genel Bilgi Taraması (GBT) için kimliklerini istedi. Buna tepki gösteren grup ile polis arasında bir süre tartışma yaşandı. Karşılıklı tartışmaların ardından kimlikler toplanarak polise teslim edildi. Yapılan GBT'nin ardından Samsun'dan gelen grubu taşıyan otobüs Ordu'dan ayrıldı.

Kaynak : Ajanslar

"Çocuğumu yediniz, Allahsızlar" deyip camiden kovdu” üzerine 2 düşünce

  1. Resmi Yokasnaer

    Lütfen Ünüversitelerde çocuğu okuyan aileler dikkat edin.bu hdp ünüversiteler kol geziyor gençleri kendi saflarına katmak ıçin parayla pulla kandırıyorlar.Şu ölenlerin içinde bir hdp li milletvekili varmı ďüşünmek lazım.30 kişi ölmüş selo şaklabanlık yapıyor.

  2. Resmi YokSEDO

    Bu babanın söyledikleri bütün kürtlere ithaf olunur. Ey kürt kardeşlerim ben de kürdüm. Vallahi hdp-pkk kürtleri kandırıyor. Oyuna GELMEYİN VE BUNLARA İNANMAYIN. Demirtaş ikili ounuyor.. Feto’yu da sayarsak 3’lü..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir