Çılgın patronun gaz çıkmazı !

Dünyanın en zengin iş adamlarından İngiliz Sör Richard Branson, dünyayı kurtarmak için et yemekten vazgeçeceğini açıkladı. Ne var ki sahibi olduğu havayolu şirketi doğaya zehir saçıyor.

Çılgın patronun gaz çıkmazı !

Haber/Cemil Yıldız  - Virgin Atlantic Havayolu şirketinin milyarder patronu Sör Richard Branson, küresel ısınmaya katkı sağladığı ve çevreye zarar verdiği gerekçesiyle et tüketmekten vazgeçeceğini açıkladı.
Daily Mail gazetesinin haberine göre Branson, “En sevdiğim yiyeceklerden birinden vazgeçiyorum” dedi. Branson, “Et tüketimi bugün küresel ısınmaya katkı sağlıyor ve çevreye zarar veriyor” diye
devam etti.

Ne perhiz ne lahana turşusu !

Ne var ki küresel ısınmaya zarar verdiği için et tüketiminden vazgeçen Branson'un  sahip olduğu şirketler sera gazı salınımlarıyla yemekten vazgeçtiğinden çok daha fazla doğaya zarar veriyor.
Branson'ın sahibi olduğu Virgin Atlantic havayolu şirketinin 38 uçağı var ve bu uçaklar tabiata her yıl ortalama 5,9 milyon ton sera gazı ve karbondioksit salıyor. Sera gazı, çevre uzmanlarınca küresel ısınmanın en büyük nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir