CHP kurultayında yine birbirini yediler

CHP Antalya Olağanüstü İl Kongresi olaylı başlayınca salona çağrılan polis ekipleri, önlem alınmaya çalıştı ancak tartışma sona ermedi.

chp kurultayinda yine kavga ciktiCHP Antalya Olağanüstü İl Kongresi, başladı. Divan başkanının belirlenmesi için önce partililerden delege kartlarını havaya kaldırmaları istendi ancak bu işlemin sağlıksız olduğu iddiaları üzerine partililer arasında çıkan tartışma, kürsü önünde arbedeye dönüştü.

POLİS ÇAĞIRDILAR

Arbede üzerine salona çağrılan polis ekipleri, sahne önünde önlem alınmaya çalıştı ancak tartışma sona ermedi. Bunun üzerine Kök, her iki adayın divanda başkan ve başkan yardımcısı olarak görev yapmasını önerdi. Bu öneri, başkan adayları Cavit Arı, Mesut Şimşek ve Bahadır Manyaslıoğlu tarafından kabul edilmedi.

Tartışmaların ardından verilen arada, il başkan ve divan başkan adayları arasında yapılan görüşme sonucunda, Kepez Belediye Meclis Üyesi Zeki Durmaz'ın ortak divan başkan adayı olması kararlaştırıldı. Durmaz, oy birliğiyle divan başkanlığa seçildi.

YENİ İL BAŞKANI CAVİT ARI OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Antalya Olağanüstü İl Kongresi sonrası, il başkanlığına Cavit Arı seçildi.

CHP'nin Antalya Olağanüstü İl Kongresi, Konyaaltı ilçesi Sporland Spor Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Resmi olmayan sonuçlara göre 467 delegenin oy kullandığı seçimde, 271 delegenin oyunu alan Cavit Arı seçimi kazandı. Diğer adaylar Bahadır Manyaslıoğlu 185, Mesut Şimşek ise 11 oy aldı. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal saat 19.50'de salona geldi. Delegelerin arasında sıraya gelen Baykal, oyunu kullandıktan sonra ayrıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *