Çeyrek altın ne kadar? İşte Altın fiyatları

Haftaya rekor yükselişle başlayıp, son iki ayın zirvesini aşan Altın fiyatları bugün yine kaygan zeminde.

Çeyrek altın ne kadar? İşte Altın fiyatlarıDün akşamüstü başlayan hafif düşüş bugün de akşam açıklanacak Fed tutanakları öncesi devam ediyor.

Altının onsu 1.380 doları gördüğü dünkü işlemlerin ardından yeni günde 1.360 doların altında seyrediyor. Altın adeta kaygan zemin...

Günü gününü tutmayan ve son dönemde bu haliyle yatırımcısını hop oturup hop kaldıran altın, yine hareketli. Haftaya rekor yükselişle başlayıp, son iki ayın zirvesini aşan altın fiyatları bugün yine geri vites yaptı.

Altın yatırımcısı akşam saatlerinde açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) temmuz ayı toplantı tutanaklarında odaklanmış durumda.    

1.360 DOLARIN ALTINDA 

Dün haftaya dopingle giren ve 1.380 dolara kadar yükselen Altın Fiyatları akşamüstü dalgalanmaya başlamıştı. Yeni günde ise altının onsu 1.360 doların altına kadar geriledi. 

Güncel Altın Fiyatları için tıklayınız 
 

FED YİNE SAHNEDE Altında yaşanan yeni dalgalanmanın sebebi ise ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yarattığı endişeler. Piyasalara yansıyan yeni spekülasyonlarda Fed'in teşvikleri azaltabileceği endişesi artınca, altın fiyatları da düşüşe geçti. 

'TEKRAR DÜŞER' DEMİŞTİ Ancak bu yükselişin kısa süreli olacağını öngören görüşler de var. Duke Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Profesörü Campbell Harvey yaptığı açıklamada, "Altın fiyatlarının bundan sonraki dönemde aşağı yönlü seyir izlemesi olasılığı daha fazla" demişti. 

 ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Gram altın          86.6 TL

Çeyrek altın      149.8 TL 

Yarım altın        296.8 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir