Cenazedeki çığlığın sahibi belli oldu

Kenan Evren'in cenazesinde hellalik istenirken 'Haram olsun' diye bağıran kadının 'Doğu'nun Başbuğu' olarak bilinen Yılma Durak'ın eşi olduğu öğrenildi.

cenazedeki cigligin sahibi belli oldu

7. Cumhurbaşkanı ve 17. Genelkurmay Başkanı Kenan Evren bugün Ankara'da yapılan devlet töreninin ardından düzenlenen cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Evren'in cenazesine 'Hakkımızı helal etmiyoruz' diyen iki kadın damgasını vurdu. Herkesin merak ettiği o kadınların kimliği ortaya çıktı. Kadınlardan birinin Ülkücü Hareketin önde gelen isimlerinden Yılma Durak'ın eşi olduğu öğrenildi.

"HARAM OLSUN" DEDİLER, KORUMALARA HAREKETE GEÇTİ

Kenan Evren'in naaşı, askeri cenaze aracıyla GATA'dan alınarak Genelkurmay Başkanlığına götürüldü. Törene katılım azdı. Sivil olarak sadece ailesi vardı. Camideki törende ortalık karıştı. Hellalik istenirken akrabalardan oluşan az sayıdaki cemaatten güçlü şekilde 'Helal olsun' sesleri yükseldi. Bu sırada arka taraftan iki kadın 'Haram olsun' diye bağırdı. Bir anda korumalar harekete geçti. Kısa bir süreli bir arbede yaşandı.

"ONUN YÜZÜNDEN ÇOCUKLARIMI BABASIZ BÜYÜTTÜM"

Arbede sırasında kadınlardan biri yere düştü. Diğer kadın ise "Çocuklarımı onun yüzünden babasız büyüttüm" diye bağırdı.

'DOĞU'NUN BAŞBUĞU'NUN EŞİ ÇIKTI

'Hakkımı helal etmiyorum' diye bağıran kadınlardan birinin Ülkücü Hareketin önde gelen isimlerinden olan ve 'Doğu'nun Başbuğu' olarak bilinen Yılma Durak'ın eşi olduğu öğrenildi.

YILMA DURAK, İŞKENCELERİ BÖYLE ANLATMIŞTI

Protestocu kadının eşi olan Yılma Durak, 3 yıl önce bir gazeteye verdiği röportajında yaşadığı işkenceleri şöyle anlatmıştı:

4.5 yılı tecritte olmak üzere 6 yıl cezaevinde kaldım. İnsan, insana zulmederken eğlenir mi? Maksatları suçluluğumuzun ortaya çıkarılması değildi. Çırılçıplak soyuyorlardı. Kulak mememizden, göğsümüzden vücudumuza elektrik veriyorlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir