Cem Yılmaz'dan Show TV'ye büyük sürpriz!

RTÜK'ten Show TV'ye 'Cem Yılmaz' cezası geldi.

cem-yilmaz-rtukRTÜK, Show TV’de yayımlanan sabah programına, Cem Yılmaz’ın stand-up gösterisinin bir bölümünün yayımlanması sebebiyle ceza verdi. Cezaya, Cem Yılmaz’ın gösterisinde söylediği bir söz neden oldu. 

İlk defa twit attı!

Show TV’de ‘Simge Fıstıkoğlu ile yeni 1 gün’ isimli sabah programının 23 Ekim tarihli yayını RTÜK’e takıldı. Programda Cem Yılmaz’ın ilk defa tweet attığı haberi sunulurken, Yılmaz’ın ‘CM101MMXI FUNDEAMENTALS’ isimli stand-up gösterisinden bir bölüm gösterildi. Kanalın gösteride Cem Yılmaz’ın sosyal paylaşımlar ile dalga geçerek, “Ben uyuyorum varsın dünya dönsün. İşteyim sıkılıyorum. Evdeyim oturuyorum. I am at work. Boring. Sıkılıyorum. E al kıdem tazminatını s... git. Ne sıkılıyorsun” ifadelerine yer vermesi RTÜK’ten ceza almasına neden oldu.

RTÜK’ün gerekçesinde “Söz konusu durum genel izleyiciye yönelik bir yayın kapsamında olduğundan, seyirciler açısından rahatsız edici nitelikte bir küfrün açıkça yayımlanması sorumlu yayıncılığa aykırı bir durum olarak değerlendirilmiştir” denilerek kanala “Türkçenin, özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez” hükmünü ihlal etmesi nedeniyle ceza verildiği belirtildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *