Çarşı esnafının yüzü gülüyor

Bursa’da çarşı esnafı, Osmangazi Belediyesi’nin aldığı önlemler sayesinde rahat ve huzurlu Ramazan ayı geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Çarşı esnafının yüzü gülüyor

Tarihi kapalı çarşı ve civarında, Osmangazi Belediyesi zabıta ekiplerinin, işportacı ve kayıt dışı satış yapmak isteyenlere karşı aldığı önlemler, hem vatandaşın, hem de esnafın yüzünü güldürdü. Bursa ekonomisinin kalbinin attığı yer olan tarihi Kapalı Çarşı, Kozahan, Açık Çarşı ile tüm hanlar bölgesi ve Orhan Parkı civarında, Ramazan ayı boyunca 30 kişilik Zabıta memuru ile denetim gerçekleştiren Osmangazi Belediyesi, bu sayede vatandaşların güvenli ve huzurlu bir alışveriş yapmasını sağladı.
Ramazan ayı boyunca hanlar bölgesi ve civarında, çarşının 08.00-23.00 saatleri arasında açık kalmasına izin vererek, esnafın da kazancının artmasına katkı sağlamış oldu. Esnaf, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a, bu uygulamalarından dolayı teşekkür etti. Çarşıyı gezip vatandaşlar ve esnafla sohbet eden Dündar’dan, işportacı ve kayıt dışı satış yapanlara yönelik uygulamaların aynı kararlılıkla yürütmesi istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.