Çağlayan devir teslimde gözyaşlarını tutamadı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan görevini Nihat Zeybekçi'ye teslim etti.. Çağlayan önem görevini teslim ederken gözyaşlarını tutamadı.

Çağlayan devir teslimde gözyaşlarını tutamadı

Çağlayan: Operasyon başladığında ben ruhen görevimi bıraktım. Hayatımda karakol yüzü görmedim. Moral olarak çok yüksek olğumu söylemek istiyorum.

6 YILDIR VEKİLLİK MAAŞIMA DOKUNMADIM

Olay tamamen hükümetimize yöneliktir. Milletimiz bu tuzağa düşmeyecek. 6 yıldır milletvekili maaşıma dokunmadım. 100 öğrenci o maaştan burs alıyor.

Bir hatamız varsa faiz lobisinn ayağına basmaktır. Herkes yaptığının hesabını mutlaka verecek. Her krizden daha başarılı çıktık. Bana verilen görevi namusumla şerefimle en iyi şekilde yaptım.

ZEYBEKÇİ'NİN ESPRİSİ GÜLDÜRDÜ

Çağlayan'ın konuşma sırasında icraatlarından bahsederken, Zeybek'çi'nin bize bırakmadınız demesi herkesi güldürdü.

ÇAĞLAYAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Görevi bırakırken başta Mersin milletvekillerine, ihmal ettiğim aileme teşekkür ediyorum. Dünyanın etrafını kaç kez turladım ailemi ihmal ettim. Ama yine de arkamda durdular. Onlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Çağlayan bu sözlerinin ardından gözyaşlarını tutamadı.

TÜSİAD VE TUSKON DIŞINDAKİLERE TEŞEKKÜR

TÜSİAD VE TUSKON hariç herkese teşekkür ediyorum sözleri dikkat çekti.

Zeybekçi'nin konuşmasından satırbaşları:

Bu makam millete aittir. Nasıl ki sayın bakan bugün gururla görevini teslim ediyorsa ben aynısını yapacağım. Bakanım harika bir kurum ve ekonomi teslim ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir