Çadır kentte kavga: 4 yaralı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde, Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır kentte Suriyeliler arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgaya müdahale eden 4 güvenlik görevlisi bir Suriyeli tarafından bıçaklandı.

Çadır kentte kavga: 4 yaralıOlay, dün akşam saatlerinde 45 bin Suriyeli sığınmacının barındığı Telhamut Çadır Kenti'nde meydana geldi. İddiaya göre, akşam yemeği için sıraya giren Suriyeliler arasında bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı.

Kavga eden Suriyeliler'i ayırmaya çalışan çadır kentte görevli 4 güvenlik görevlisi, ismi öğrenilemeyen bir Suriyeli tarafından bıçaklanarak yaralandı. Diğer güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen Suriyeli, jandarma tarafından gözaltına alındı.

Yaralanan 32 yaşındaki Ali Özbay ve 18 yaşındaki İsmail Akbaba ile ismi öğrenilemeyen 2 güvenlik görevlisi, sahra hastanesindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Tedavisine başlanılan yaralılardan Özbay ile Akbaba'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Diğer 2 yaralı ise ayakta tedavilerinin ardından taburcu edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir