Çadır Festivali çilesi!

- Dünyanın en güzel vadilerinden ‘Kelebekler Vadisi’nde düzenlenen çadır festivalinin iptal edildiğini, Ölüdeniz’e getirildiklerinde öğrenen bin 500 üniversite öğrencisi, dönüşte de ‘otobüs çilesi’ yaşadı.

Çadır Festivali çilesi!
Başta İstanbul olmak üzere İzmir, Ankara, Kocaeli, Elazığ, Sakarya, Kütahya ve diğer illerden otobüslerle önce Ölüdeniz’e getirilen ardından teknelerle Kelebekler Vadisi’ne taşınan gençler, çadır festivalinin ve konserlerin iptal edildiğini öğrenince şok geçirdi.

Üniversite öğrencileri, Kelebekler Vadisi işletmecilerinin çabaları ile kurulan çadırlarda konaklamaya başladılar. Her birinin 135 TL ödediği öğrenciler, organizasyon firmasının hiçbir taahhüdünü yapmaması nedeniyle zor durumda kaldılar. Kendi imkanları ile vadideki işletmeden yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılayan ve 3 gün 4 gece güçlükler içerisinde konaklayan öğrenciler, sabah saat 06.00’da Kelebekler Vadisinden teknelerle Ölüdeniz Belceğiz plajına getirilip bırakıldı. Yüzlerce üniversite öğrencisi, Belceğiz plajı girişi ve Ölüdeniz Kumburnu Tabiat parkı girişlerinde yerlere oturup dönüş için otobüs beklerlerken; karşılarında organizasyon firmasını bulamadılar.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Faruk Akıncı, Turizm Danışma müdürü Güler Uymaz, üniversite öğrencilerinin Ölüdeniz Belceğiz’de ortada bırakılmaları üzerine harekete geçtiler. Üniversite öğrencileri, organizasyon firması hakkında şikayet dilekçesi hazırlayıp imzaya açtılar. Öğrenciler, yüzlerce imzalı dilekçe, Turizm Danışma Müdürlüğü ve Jandarmaya sunarak firma ilgilileri hakkında şikayetçi oldu. On beş ayrı otobüs şoförü organizasyon firmasının kendilerine ödemeleri gereken parayı alamadıkları için öğrencilerin bekletildiklerini söylediler. Fethiye Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Faruk Akıncı, şoförlerle yaptığı görüşmenin ardından otobüsler birer ikişer gelerek yaklaşık 7 saatlik bekleyişin ardından okullarına götürmeye başladı.
Üniversite öğrencilerinden Ümran Söylemez, “Otobüsçüler organizasyon paralarını alamadığı için 6 saattir bekletiyorlar. Ve çilemiz ne zaman bitecek bilinmiyor. Kelebekler Vadisine festivale gelmiştik. Hiçbir şey olmadı. Bizi dolandırdılar. İzmit'ten çıkarken 5 saat bekletmişlerdi. Vadide mat, çadır, battaniye vermediler. İşletmeci ile organizasyoncu kanlı bıçaklı olmuşlar. Faturasını bize çıkardılar” dedi.
İstanbul Üniversitesinden Betül Dayıoğlu, Merve Gülay, Ezgi Hayat Namlısesli ise, “Adeta survivor yaşattılar. Verilen vaatlerini tutmadılar. Finaller öncesi anne ve babalarımızın harçlıklarıyla dinlenelim tatil yapalım”dedik. Burnumuzdan getirdiler. Kelebekler Vadisinden sabah 05.00’te kaldırıp Ölüdeniz Belceğiz’e getirdiler. 6-7 saattir otobüs bekliyoruz. Paralarını alamadığı için otobüsçüler bizi götürmek istemiyorlar. Kelebekler vadisinde betonlarda yattık. Battaniye, çadır vermediler”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.