Bunlar kum tanesi değil, AK Partili seçmen!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Büyük İstanbul Mitingi'nde 2 milyon İstanbullu'ya hitap etti...

AK Parti'nin hedef 2 Milyon sloganıyla start verdiği İstanbul mitinginde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu birlikte sahneye çıktı ve milyonları selamladı. Selamlamanın ardından Davutoğlu milyonlara hitap etmeye başladı.

akp-secmenleri

Türkiye'nin kudretli yürüyüşüne devam edeceğini söyleyen Davutoğlu tarihi mitingde tarihi mesajlar verdi. Davutoğlu, "Türkiye ya kudretli yoluna, yürüyüşüne devam edecek ya da bu dörtlü çete Elif gibi Türkiye'yi kıracak. Elif gibi Türkiye'ye var mısınız? Elif'i kırdırmamaya var mısın?" diye konuştu.

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Fatih Sultan Mehmet Han'a selam olsun. İstanbul'a düşman gemileri geldiğinde "geldikleri gibi giderler" diyen Gazi Mustafa Kemal'e selam olsun. Yahya Efendi'ye, Akşemseddin'e selam olsun.

İSTANBUL BENİM EN BÜYÜK HOCAM

- İstanbul bizim için bir aşktır, sevdadır. Çocukluğumuz Fatih'te geçti. Okuduğum lise dolayısıyla İstanbul'un kalbinde bulundum. Her bir taşını ezberledim. İstanbul'a benim en büyük hocama selam olsun. İstanbul'un her bir köşesine selam olsun. Tüm ilçelerimize selam olsun. İstanbul diyince aşkla andığımız bu şehre belediye başkanı olduktan sonra bu şehrin her köşesine imzasını atan Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a selam olsun...

akp-secmenleri2

ARKAMIZDAN NAL TOPLAMAKTAN BAŞKA İŞLERİ YOK

- Biz diyoruz ki 'iktidar olacağız.' Niye olmak istiyoruz  Millete hizmet etmek için. Onlar diyor ki 'biz sizi engelleyeceğiz'. Aradaki fark ne biliyor musunuz  Biz siyasetin öncüsüyüz, öznesiyiz. Bizim iddiamız var, bizim hedeflerimiz var. Onlar ise siyasetin nesnesi. Bizim arkamıza takılıp nal toplamaktan başka yaptıkları bir iş yok.

İSTANBUL BİZİM İÇİN AŞKTIR

- Bu benim 41'inci mitingim. 41. Mitingini İstanbul olarak istedim. Bizim burası aşktır. Saraybosna, Kahire, Filistin burada mı? Bizim davamız burada. Sevda ile bu bayrağı dalgalandırıyoruz. Aziz İstanbul yanımızda mısınız? Arkamız da mısınız? Yanımızda mısınız?

AK PARTİ 4 YANLIŞI GÖTÜRECEK

- Hedefleri paralel çeteyle 4'lü koalisyon kurup bizi engellemek. Ey İstanbullular sizi arkasına alan durabilir mi? Muhalefetin hiçbiri iktidar olurum diyemiyor. Onların akıl hocaları diyor ki; Ak Parti'yi durdurun. Yani 4 yanlış bir araya gelecek. 1 doğruyu AK Parti'yi götürecek. AK Parti 4 yanlışı götürecek. Bu millet kendisine tevdi edilen emaneti bırakıp kaçanlara bir daha emanet verir mi?

4 SAAT BİLE TESLİM EDİLMEZ

- Şimdi diyor ki Kılıçdaroğlu,'Bana bir 4 yıl verin yeter.' Şimdi İstanbullular, Kağıthaneye 'Kağıttepe' diyen, kendisi için oy atmaya gideceği sandığı bulamayan birine 4 yıl değil 4 saat bile emanet verilir mi

BİZ KUDRETLİ TÜRKİYE'NİN YOLCUSUYUZ

- Biz ekonomik kalkınmanın yolcusuyuz. Biz millete hizmet için iktidar olmak istiyoruz. onlar biz sizi engelleyeceğiz diyorlar. Biz birlik hürriyet özgürlük demokrasi yolcusuyuz. Biz kudretli şefkatli yani Türkiye'nin yolcusuyuz. CHP 33 ilde milletvekili çıkaramamış, MHP'nin 45 ilde milletvekili yok. HDP Kürt vatandaşlarımızı istismar ile meşgul. Bizim ise 79 ilde milletvekilimiz var.

HZ. AZRAİL'E VE ALEYKÜM SELAM DERİZ

- Milli birliğin ve beraberliğin adresi AK Parti. Vatanını teminatı AK Parti'dir. Hürriyet, özgürlükler, demokrasi, 14 Mayıs'ta bu denizin hemen karşısında yıllardır bakmaktan hüzün duyduğumuz Yassıada'daydık. Bu paralel çetenin savcıları, hani 17-25 Aralık'la darbe yapmak isteyenler meslekten men edilince, o gün dediler ki 'Bunların da akıbeti Adnan Menderes gibi olacak' yani bana, Cumhurbaşkanımıza Adnan Menderes'i işaret ediyorlar. Be hey gafiller, eğer biz, bize şehadet nasip olacaksa Allah şahit ki millet için, vatan için, Allah için şehit olacaksak bir an tereddüt etmez Hazreti Azrail'e 've aleykümselam' deriz.

İSİMLERİ ANILMAYACAK

- Nasıl Türkiye'de Adnan Menderes'e idam cezasını veren Salim Başol'un bugün adı anılmıyorsa, önümüzdeki on yıllarda da Mısır'da Mursi ve arkadaşları anılacak ama ona idam cezası verenler tarihin çöplüğüne atılacak"

TÜRKİYE'YE BİR SİSİ ARIYORLAR

- Azınlık vakıflarının malları iade edildi. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkı tanındı. Siyasi partilerin kapatılması tarihe karıştı. Şimdi bütün bunları görmeyenler tutturmuşlar AK Parti otoriterliği temsil ediyor. Aslında AK Parti'yi bu şekilde itham ederek kendi otoriter rejimlerini kurmaya çalışıyorlar. Türkiye'ye bir Sisi arıyorlar Sisi"  Buna izin verir misin İstanbul? Özgürlüklerin devamı için AK Parti demeye devam edecek miyiz? Özgürlükler insan onurudur ve bu onuru korumak için ayağa kalkmaya var mıyız? Zalimlere karşı dimdik durmaya var mıyız?

EMEKLİLERİMİZ İÇİN ADIMLAR ATACAĞIZ

Emekli maaşını her bir kademede 6 kattan 10 kata kadar artıran AK Parti'dir. Emeklilerimize sesleniyorum, en kısa zamanda emeklilerimizin hayat standardını yükseltecek adımı atacağız.

BU DEV ARTIK AYAĞA KALKTI

- Dışarıdaki tuzak kurucular baktılar ki Türkiye ayağa kalkıyor, IMF'ye borcunu ödedi. Türkiye'nin her bir köşesi, her bir şehri büyük yatırımlara yürüyor. Baktılar ki sadece kendisine değil, kendi vatandaşlarına değil, bütün mazlumlara kucak açan bir Türkiye var. Önümüzü kesmek istiyorlar. Baktılar ki Mısır'daki bir darbe gibi bize darbe yapamıyorlar. 7 Haziran'da onun için tuzak kurmaya kalkıyorlar. İzin verecek misiniz  Bu dev artık ayağa kalktı. Bu devin yürüyüşü için hep beraber yola çıkacak mıyız  Bizi sendeletemezler, bizi durduramazlar.

basbakan_davutoglu_istanbul_mitingi

 

4'LÜ ÇETE ELİF'İ KIRACAK

- Türkiye ya kudretli yoluna devam edecek ya da bu dörtlü çete Elif gibi Türkiye'yi kıracaklar. Elif gibi Türkiye'ye var mısınız?

DAVUTOĞLU OKUDU MİLYONLAR TERARLADI

- Aziz İstanbul şahit ol. Bir olmaya, diri olmaya, milli iradeyi ve insan onurunu korumaya. Kudretli ve eşrefli Türkiye korumaya. Allah huzurunda söz veriyoruz. Millet önünde söz veriyoruz. Allah ve millet şahit olsun ki yeni Türkiye'yi kuracağız. 2023'e yürüyeceğiz. 2071'e yürüyeceğiz. Dünyada adaleti hakim kılacağız. Tüm dünyada bu albayrakları dalgalandıracağız. Aziz İstanbul şahit ol, şahit ol...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir