Bülent Arınç basın toplantısı yaptı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter hesabından saat 17.00'de basın toplantısı yapacağını duyurmuştu.

Bülent Arınç, dün başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bülent Arınç basın toplantısı yapacak

Arınç, 'Operasyon cemaatin işi mi?' sorusuna, 'Yedi kere yedi elde var Ayten' yanıtını verdi.

CEMEAAT İYİ ŞEYLER DE YAPTI AMA

'Açıklamalarınızda cemaati mi kastediyorsunuz' sorusuna Arınç, "Bu kadar laf söyledikten sonra siz cemaati mi kastediyorsunuz derken fikriniz ve zikriniz ortaya çıkar. Biz fitnenin söndürülmesi noktasındayız. Cemaattemiz olduğunu, Türkiye'ye hizmetler yaptığını, başındaki insanı ne kadar sevdiğimiz her yerde söylemiş bir insanız. Eğer bir alçaklık söz konusuysa bunu onlara atfetmek doğru değil. Bana bu soruyu sorarsanız, inciniriz" diye yanıt verdi.

İşte Arınç'la muhabir arasındaki o diyalog;

Bir banka genel müdürünün evinde ve bakan çocuğunun evinde çıkan para miktarını ölçülü buluyor musunuz? Açıkladığınız kesimden bir cemaati anlayabilir miyiz?

Ümit Yaşar Oğuzcan'ın bir şiiri vardır, yedi kere yedi elde var Ayten... Beş kere beş 25 elde var Ayten. Bu kadar laf söyledikten sonra siz cemaat mi var derseniz, cemaatle karşı karşıya getirecek bir anlam yüklemiş olursunuz, yani aklınızda bu vardır demektir.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık Yeni Bina'da, saat 17.00'de gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *