Bodrum'da 2 farklı yerde yangını çıktı

Makilik alandaki yangınları söndürme çalışmaları, saatteki hızı 80 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle güçlükle yürütülüyor

Bodrum'da 2 farklı yerde yangını çıktıBodrum'da Yalıkavak ve Turgutreis beldelerinde orman yangını çıktı.

Alınan bilgiye göre, Yalıkavak beldesi Değirmenler mevkisindeki makilik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle kısa sürede büyüyen yangın, bölgedeki bir inşaat şantiyesine de sıçradı. Şantiye alanındaki tahtaların tutuşmasıyla yangın daha da büyüdü.

Yangına Bodrum, Turgutreis, Ortakent, Yalıkavak belediyeleri itfaiye ekipleri ve Bodrum Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri ile müdahale edildi. Yangını kontrol altına alma çalışmaları, kuvvetli rüzgar nedeniyle güçlükle yürütülüyor. Yerleşim yerlerine de yaklaşan yangına vatandaşlar, bahçe hortumlarıyla müdahale etmeye çalıştı.

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, yangın bölgesine giderek yangını söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Saruhan, yangının çıkış nedenini araştırdıklarını söyledi.

- Turgutreis'te de yangın devam ediyor

Turgutreis beldesine bağlı Kadıkalesi mevkisinde de makilik alanda yangın çıktı. Yangına Turgutreis Belediyesine ait itfaiye ekipleri müdahale etti. Yerleşim yerlerine çok yakın bir alanda etkili olan yangın, vatandaşlarda peniğe neden oldu.

Jandarma ekipleri de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı bölgede önlem aldı.

Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, yangın söndürme çalışmalarına devam edildiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir