BMW, ÖLÜMCÜL kapı sorunu için 45 bin aracı geri çağırdı

Alman otomotiv devi BMW’de kullanıcılarının hayatını riske atan bir sorun gözlemlendi. Özellikle yumuşak ve konforlu kapı kapatma hissiyatı olan araçlarda gözlemlenen kapı hatası ölümcül risk taşıyor.

Firma ise ilk olarak 45 bin aracı geri çağırdı.

Spor otomobil severlerin başlıca tercihleri arasında yer alan BMW'de baş gösteren kapı sorunu kullanıcılarının hayatını riske atıyor.

Oldukça sıkıntılı bir dönem yaşayan otomotiv dünyası, Volkswagen’in emisyon skandalı, Mercedes - Benz'e yapılan baskınlarla gündeme geldi. Şimdi ise yine bir Alman otomotiv devi BMW, kullanıcılarının yaşadığı bir sorun olarak kendiliğinden açılan kapılarla başı dertte.

2005 ila 2008 yılları arasında üretilen 745i, 745Li, 750i, 750Li, 760i, 760Li ve B7 Alpina model araçlarda bulunan sorun sürücüsünün canını büyük tehlikeye atıyor.

Söz konusu model araçlara sahip kullanıcıların ifade ettiğine göre otomobilin kapıları yolda giderken kendiliğinden açılıyor ve özellikle bu tehlikeli durum yumuşak ve konforlu kapı kapatma hissiyatı olan araçlarda gözlemleniyor.

Bu durum yüzünden başlangıç olarak Amerika’da 45 bin aracı geri çağıran BMW, yakın zamanda sorunun görüldüğü diğer bölgelerdeki araçları da geri çağıra bileceği ifade ediliyor.

Lakin Otomotiv devi BMW, sorunun neden kaynaklandığını ve sorunun çözümünü henüz tam bilmiyor. Geri çağırmaların sonucunu ise bekleyen kullanıcılara gerekli incelemelerin tamamlanması ile verileceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir