Binali Yıldırım'dan mükemmel seçim sloganı

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım'ın seçim sloganı herkes tarafından çok beğenildi.

binali yildirim'in secim slogani belli oldu

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım'ın seçim sloganı "Çok kolay BY Binali Yıldırım" oldu. Sloganda İngilizce ile Yıldırım'ın icraacı bakanlığına gönderme yapılıyor.

11 yıllık AK Parti iktidarının değişmez bakanı Yıldırım, İzmir'deki yarışa hızlı girdi. CHP'nin kalesi olarak nitelenen İzmir, müthiş bir yarışa sahne oluyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin Adayı Aziz Kocaoğlu'nun yola 'İzmirliyiz, yaparız'la çıkması sonrası en büyük rakibi AK Parti Büyükşehir Adayı Binali Yıldırım'ın da sloganı belli oldu.

ÇOK KOLAY BY BİNALİ YILDIRIM

AK Parti Büyükşehir Adayı Yıldırım İzmirliler'den 'Çok kolay BY Binali Yıldırım' sloganıyla oy isteyecek.

'BY' harfleri Eski Bakan'ın adını sembolize ederken aynı zaman İngilizce'de 'yapan' anlamına geliyor. Bilindiği gibi Binali Yıldırım'ın bakanlığı döneminde ulaştırma ve iletişim alanında çok önemli projeler hayata geçirilmişti.

Sloganın yer aldığı afişler şehrin dört bir yanına asıldı.

AK Partinin İzmir adayları dört köşe!

İzmir'de CHP'nin 15 ilçede mevcut belediye başkanını aday göstermemesi AK Parti cephesinde memnuniyet yarattı.

AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, "CHP belediyecilik anlayışına kırık not vermiştir. Başarılı olsalardı adaylarını değiştirmezlerdi" dedi. CHP İzmir Milletvekili Aydın Şehgül ise, "Aziz Kocaoğlu, 'ceketimi koysam kazanırız' anlayışını ortaya koymuştur. Bürokrat atar gibi aday belirlemiştir. İzmir halkı 30 Mart'ta gerekli dersi verecektir" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın ªengül, CHP'nin sosyal demokrasiyi savunduğunu iddia eden bir parti olduğunu ama bunun gereklerini hiçbir zaman yerine getirmediğini öne sürdü.

Şengül, "CHP'de yine, 'ceketimi koysam kazanırım' anlayışı var. Adayların bürokrat atar gibi atamaları seçmene yapılan büyük bir haksızlıktır. Özgüven patlaması var. Bu tarz, 'İzmir bize mahkumdur' anlayışıdır. İzmir hiçbir zaman bu zihniyete mahkum değildir. Aziz Kocaoğlu hırs ve ihtirasları ile İzmir'in geleceğini karartıyor. İzmir'in eski günlerine geri dönebilmesi için Kocaoğlu'nun beceriksizliklerinden kurtulması lazım. Siyasi görüşü ne olursa olsun hemşerilerimiz Aziz Kocaoğlu'na en güzel cevabı verecektir. Biz kabul gören isimlerle yola çıktık. Onların aday belirleyiş şekillerinde ciddi sıkıntı var. Bazı adaylar sanki tombaladan çıkar gibi belirlendi. '30 ilçeyi alacağız" hayali içinde kaybolacaklar" dedi.

"CHP KENDİSİNE KIRIK NOT VERMİŞTİR!"

CHP İzmir Milletvekili Ali Aşlık ise, "CHP kendi kendisine kırık not vermiştir. Çünkü 15 belediye başkanını aday göstermediler. İyi ve başarılı görseler değiştirmezlerdi. CHP belediyeciliği sınıfta kalmıştır. Bunu kendi kendilerine tescil etmişlerdir" dedi.

FIKRALI YANIT

CHP'nin adaylarını duyunca ne hissetiniz sorusuna Aşlık bir fıkra ile yanıt verdi. Aşlık, "Tilkiye sormuşlar. Bu akşam seni hükümete koysak, ne dersin' demişler. O da, 'gülmekten konuşamıyorum' demiş. İzmir'e hayırlı olsun. CHP'nin adayının kim olduğunu bizim için önemli değil" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir