Beşir Atalay'dan Kobani, HDP ve IŞİD açıklaması

AK Parti sözcüsü Beşir Atalay Kobani eylemleriyle ilgili açıklama yaptı.

besir atalay: isid'i lanetliyoruzAtalay'ın konuşmasından satırbaşları:

Devlet olarak bütün zararları biz karşılayacağız. Başbakanlık acil destek fonundan karşılanacak. Hukuka uygun şekilde gereken yapılacak. Failler en sert şekilde cezalandırılacak.

TUTUKLAMALAR BAŞLADI

Gözaltılar artacak.Tutuklamalar başladı. 54 kişi tutuklandı. 31 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Kamu düzenini bozanlar hesabını verecek. Güvenlik güçlerimiz çalışıyor. Aralarında provakatörler de var.

HDP'NİN GEREKÇESİNİN ALTI DOLU DEĞİL

Yangına itfaiye göndermeyen başkanlar var. Bu kargaşayı biz yaptık ama gerekçeleri vardı mealinde HDP'den açıklama yapıldı. HDP'nin gerekçelerinin altı dolu değil. Bugüne kadar Suriye'de binlerce insan öldürüldü. HDP'nin sesi çıkmadı. Ama konu Kürtler olunca sesi çıkıyor. HDP ırkçı siyaset yapıyor. Bu ilkesizliktir.

SİYASİ PARTİLER SOKAĞA ÇIKAMAZ

Sorumsuzca bir açıklama yapıyorlar. Siyasi partiler miting yapabilir ama sokağa çıkamaz. Biz şiddet çağrısı yapmadık diyorlar. Bu olaylar HDP'ye çok zarar verdi. Ama şiddetin olacağı belliydi.

EYLEMLERE 122 BİN KİŞİ KATILDI

Eylemlere 122 bin civarında kişi katıldı. Kürt vatandaşlarımız bu eylemlere destek vermedi. Eylemlere HDP'nin sadece kendi militanları katıldı.Ölümler grupların kendi aralarındaki çatışmalardan kaynaklandı.

SADECE BİR KİŞİ POLİS KURŞUNUYLA ÖLDÜ

Sadede polis kurşunuyla bir kişi öldü. Ülkemiz Kobani konusunda uluslararası arenada üzerine düşeni yaptı. Suriye politikamız bütün vatandaşlar için aynıdır. Biz ayrımcılık yapmadık. Oradan gelen bütün vatandaşları ülkemize aldık. "Şu anda orada (Kobani) PYD militanları dışında kimse kalmamıştır. Hepsi Türkiye'ye gelmiştir."

TÜRKİYE KOBANİ KONUSUNDA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Eğer ilk başta muhalefete destek verilseydi bu olayların hiçbiri yaşanmazdı. Biz Suriye'ye girip hiç bir askeri eylemde bulunamayız. Sadece uluslararası camiayla hareket edebiliriz. Türkiye'de Kobani konusunda sessiz kalmadı.

HDP ÇOK YANLIŞ YAPTI

HDP Kobani dışındaki ölümlere sessiz kaldı. HDP Türkmen şehirleri yok edilirken ses çıkarmadı.Kürt vatandaşlarımızın bunu görmesai lazım. HDP, PYD ile işbirliği içinde çok yanlışlar yaptı. PYD Esed'le işbirliği yaptı.

"IŞİD'i 10 Ekim 2013'te terör örgütü ilan eden, defalarca IŞİD'in terör saldırılarına ve tehditlerine maruz kalan bir ülke olarak Türkiye, IŞİD'in faaliyetlerini ve söylemini lanetlemektedir. Ben de buradan lanetliyorum''. Onlar İslam'a ve Müslümanlar zarar verdiler. Türkiye Esed'e ne kadar karşıysa IŞİD'e de o kadar karşı. CHP uluslararası algı operasyonunda Türkiye'ye destek vermedi. CHP hiçbir zaman Türkiye'den yana olmamıştır. Bu ne sorumsuz parti başkanı.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *