Belediye başkanının klimalı tabut şaşkınlığı

EDİRNE Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi, Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği ESTİF İş Fuarı'nın açılışının ardından kendisinden habersiz belediyeye soğutmalı, klimalı tabut satın alındığını görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Tabutun fiyatını soran Sedefçi, "Öldükten sonra adam serinlik mi isteyecek, millet klima bulamıyor, ölülere klima koymuşlar" yorumunu yaptı.

Belediye başkanının klimalı tabut şaşkınlığıEdirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 652'ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde Sarayiçi'nde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ESTİF iş Fuarı açıldı. Fuarın açılışını Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi, Edirne Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptı. Protokol üyeleri çok sayıda özel firmanın satış standı açtığı fuarı gezerek bilgi aldı.

TABUTU GÖRÜNCE ŞAŞIRDI

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, fuarı gezerken, seyyar, soğutmalı ve klimalı tabut yapan bir firmanın sergisini gezdi. Bu sırada bir tabutun üzerinde 'Edirne Belediye Başkanlığı'na satılmıştır' ifadesi gören Sedefçi, şaşkınlığını gizleyemedi. Firma temsilcileriyle görüşen Sedefçi, tabutun Mezarlıklar Birimi tarafından alındığını öğrendi. Bunun üzerine tabutun fiyatını soran Sedefçi, firma yetkililerine "Bunu bize hediye mi ettiniz" diye sordu. Karşılığında 2 bin lira alındığını duyan Sedefçi, "Parayı vermem ki ben" diye şaka yaparak "Ne özelliği var bunun. Adam öldükten sonra serinlik mi isteyecek yani" dedi. Firma yetkili de tabutun bekletilirken kokmaması için tasarlandığını açıkladı. Sedefçi de "Millet evlerine klima bulamıyor, ölüler için klima koymuşlar" yorumunda bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *