Bedensel engelli 10 kişiye akülü araba verildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından bedensel engelli 10 vatandaşa akülü araba verildi.

Bedensel engelli 10 kişiye akülü araba verildiİstasyon Mahallesi'ndeki Kültür Merkezi'nde düzenlenen yıl sonu etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda, konuşan Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, kentte 4 ayrı yerde Kültür Merkezi kurduklarını anımsatarak, kurulan merkezlerin kentte önemli bir eksiği ortadan kaldırdığını söyledi.

Merkezlerde açılan kurslar sayesinde kadınların işe girme ve kendi işini kurma imkanı bulduklarını belirten Küçükler, şunları kaydetti:

"Göreve geldiğimiz günden itibaren yapmaya başladığımız bu merkezler, şehrin işsizlik alanında yaşanan sorunlara ve meslek edinme adına yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmıştır. Bu merkezlerde 186 alanda kurs açıldı. Yaklaşık 4 bin 823 kişiye eğitim verildi. Kursiyerlerden 533'ü aldıkları kursların bölümlerine göre çeşitli işlere yönlendirildi. Yıl içerisinde açılan ve yaz sezonunda sona eren kursları amacımız yazında devam ettirmek. Bunun için gereken her türlü çalışmayı yaparak, kursların her ay sürekli devam etmesini sağlayacağız."

Daha sonra bedensel engelli 10 kişiye akülü arabaları hediye edildi.

Programın sonunda merkezlerde eğitim gören ailelerin çocukları tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu.