Bedelli askerlik kredisi için vade ve aylık taksitler

Bedelli askerlik ücreti 15 bin lira olarak belirlendi. Bedelli askerlik kredisi faizi ne kadar olacak? Bedelli 15 bin lira kredisi geri ödemesi ne kadar? Merak edilenler ve cevapları...

15 bin lira bedelli askerlik ücretini ödemek için kredi çekilmesi halinde bunun geri ödemeleri ne kadar olur? Bedelli askerlik faizi hesaplama haberimizde. Bedelli askerlikte detaylar bugün açıklandı. Yaş 25, bedel 15 bin TL olarak açıklandıktan sonra vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri kredi faiz oranları oldu. 12 ay vadeyle kredi çekenler 17 bin lira, 48 ay vadeyle kredi çekenler ise 23 bin 472 lira olarak geri ödeyecek.

BEDELLİ KREDİSİ HESAPLAMA

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi veya tüketici kredisi çekerek ödenecek bedelli tutarında geri ödeme seçenekleri şu şekilde:

12 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 12 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 1.419 TL
TOPLAM: 17.016 TL

24 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 24 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 793 TL
TOPLAM: 19.032 TL

36 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 36 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 589 TL
TOPLAM: 21.204 TL

48 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 48 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 489
TOPLAM: 23.472 TL

(NOT: Faiz oranları bankalara göre farklılık gösterebilir)

BEDELLİ ASKERLİK FLAŞ SON DAKİKA GELİŞMESİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bedelli askerlik teklifi bugün Meclise geliyor" dedi. Turan, teklifin 25 yaş ve 15 bin TL öngörüsüyle hazırlandığını belirtti. Bedelli askerliğe başvuranlar, 25 gün askerlik yapcak.

Bedelli askerlik 2018 başvuru şartları nedir? Bedelli askerlik ücreti, yaş sınırı, son dakika haberleri!

Bedelli askerlikle ilgili açıklamalar haberimizde olmaya devam edecek. Hükümetin bu konuda çalışmalarını sürdüğü iki seçenekten hangisi kabul edilirse tarih konusu da o yönde belirlenecek. Bir defaya mahsus çıkarılması halinde bedelli askerliğin Temmuz ayı içerisinde çözümlenmesi beklenirken profesyonel askerliğe geçişin kabul görmesi halinde ise bu tarihin ekim ayına sarkması bekleniyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bedelli askerlik gündemine bağlı olarak tatili erteleyebilir ancak diğer yandan, Temmuz ayının ikinci haftası geride kalırken bedelli askerlikte düzenlemenin Temmuz ayına yetişip yetişmeyeceği merak ediliyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise bedelli askerlik konusunun kamuoyundaki aciliyetine göre tatilin ertelenebileceğini kaydetti.


Bedellide 25 yaş, 15 bin lira ücret.. Ya tazminat?


Bedelli askerlik yaş sınırı ve ücreti ile ilgili son dakika açıklamaları vatandaşlar tarafından yanıtı en çok aranan sorulardan. Şimdi bu konuda yanıtı büyük merakla beklenen soru; Bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

SON DAKİKA BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bedelli askerlik konusunda açıklama yaptı. Gündemimizde sadece OHAL var. Bedelli askerliğe şöyle bakmakta fayda var. AK Parti şimdiye kadar vaadedip de yapmadığı hiçbir düzenleme olmadı. Ekim gibi gündeme gelecek, hiçbir düzenleme yok şu anda. Meclis açıldığında ilk düzenleme bu olacak." şeklinde cevap verdi.

BEDELLİ ASKERLİK FLAŞ SON DAKİKA GELİŞMESİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise az önce yaptığı son dakika açıklamasında, "Bedelli askerlik düzenlemesi TBMM Başkanlığına sunuldu" diye konuştu.. Bedelli askerlik ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizden aktarmaya devam edeceğiz.  AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: "28 gün temel askerlik eğitimi alacaklar ücretsiz izinli sayılacak"

İşte Mehmet Muş'un açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

Teklif toplamda 18 maddeden oluşuyor.
-Teklifte 28 gün askerlik yapılması koşulu var.
-Torba yasa ile TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
-31 Aralık 1993 öncesi doğanlar yararlanacak.
-Engelli vatandaşlar da yararlanabilecek.
-28 günlük temel askerlik eğitiminden kesinlikle dönüş yok.
-Temel askerlik eğitimi alacaklar ücretsiz izinli sayılacak.
-Zorunlu eğitimin nerede yapılacağını Savunma Bakanlığı belirleyecek.
-Yurtdışında bulunan vatandaşlarımız için 2 bin euroluk bir bedel söz konusu.
-En kısa sürede kanunlaşacak.
-Gelir Hazine Bakanlığı'na aktarılacak.

İşte Bedelli Askerlikte son dakika gelişmeleri..

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN İŞTEN AYRILANLAR TAZMİNAT ALABİLECEK Mİ?

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, işinden memnun olmayan, tazminat alamama korkusu yaşayanlar için müjde verdi. 28 gün bedelli askerlik yapmak için başvuru yapan kişilerin 15 yıl 3 bin 600 gün şartının yerine getirilmemesi halinde ihbar almadan kıdem tazminatı alma hakkı kazandığını belirtti. 28 gün bedelli askerlik yapılması taktirde ilgili iş yerine sunulan belgelerle kıdem tazminatı alabilecek. Kamuda ve özel sektörde çalışanlar bu 28 günü ücretsiz izinli sayılacak.

2 AY İÇİNDE GERİ DÖNME HAKKI

Yapılan düzenlemeyle ilgili en önemli hususlardan birisi de tazminatını alıp askere giden kişilerin, döndüklerinde 2 ay içerisinde çalıştıkları kurumda tekrar işe başlayabilecek olmaları. İşverenler çalışanların tazminatlarını vermiş olsalar dahi yapılan başvuru sonrasında kişileri tekrar işe almak zorunda kalacak. İşten çıkan ve 28 gün bedelli askerlik yapıp tekrar çalıştığı kuruma dönmek isteyen kişiler, olumsuz cevap alsa bile yapılan şikayetler sonucu kuruma tekrar dönüş sağlayabilecek.

OLUMSUZ CEVABA PARA CEZASI

İlgili mercilere yönlendirilen şikayetler sonucu kuruma yönlendirilen müfettişler aracılığıyla kişilerin tekrar çalıştırılmasının mecbur tutulacağını belirten Erhan Nacar, "İş yerine dönme isteği noter üzerinden gönderilen ihtar ile belirtilen işe dönme isteği beyanı ile kuruma bildirilmektedir. Verilen ihtara gelen olumlu yanıt sonucu kişi çalışmaya devam edebilir ve kıdem tazminatı yeniden başlatılabilir. İş verenler işe geri dönme talebini geri çevirdikleri taktirde ilgili müfettişlerin kontrolünde tutulan raporlar ile iş yerine idari para cezası kesilebilir ya da belirtilen süre içerisinde o kişinin tekrar sigortalı olarak işe dönüşü aktif hale getirilebilir" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili  Bülent Turan dün yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlikteklifi bugün Meclise geliyor" dedi. Turan, teklifin 25 yaş ve 15 bin TL öngörüsüyle hazırlandığını belirtti. Bedelli askerliğe başvuranlar, 25 gün askerlik yapacak." dedi.

ÜCRETSİZ İZİNLİ SAYILACAKLAR

Bedelli askerlik düzenlemesinin TBMM Başkanlığına sunulduğunu söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "28 gün temel askerlik eğitimi alacaklar ücretsiz izinli sayılacak" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir