Bedelli askerlik başvurusu için 27, 28, 29 Ekim..

Bedelli askerlik başvurularının sona ermesine az bir zaman kaldı. Askerlik şubeleri önünde uzun kuyruklar oluşmaya devam ederken, bedelli askerlik başvurularında son gün tarihi de açıklandı. Peki Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılıyor?

bedelli askerlik basvurusu icin son gun ne zaman?Bedelli askerlik başvuruları için artık sona yaklaşılıyor. Binlerce genci yakından ilgilendiren Bedelli askerlik başvurusunda son günlere girdiğimiz şu günlerde askerlik şubelerinde uzun kuyruklar oluşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından bedelli askerlik başvuru sayısı açıklandı. 672 bin başvurunun yapıldığı  bedelli askerlik başvuruları için son başvuru tarihi 3 Kasım! E-devlet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayan adayların belirlenen ücreti yatırdıktan sonra askerlik şubelerine gidip işlemlerini tamamlayabiliyor. Peki Bedelli askerlik 4. celp tarihi ne zaman belli olacak?

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Bedelli askerlik başvuru kılavuzu asal.msb.gov.tr adresinden yayınlandı.
1.  E-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak barkodlu ödeme belgesinin çıktısı ve Nüfus Hüviyet Cüzdanı ile birlikte bu belgede belirtilen banka şubelerinden herhangi birine giderek söz konusu bedeli yatıracak.
2. Barkodlu ödeme belgesi ve bedelin yatırılmasını müteakip bankadan alınacak üç (3) adet banka dekontunun aslı ile birlikte en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat başvurulması gerekecek.

Bedelli askerlikte tezkere sonrası için kötü haber!

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP TARİHİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?
Bedelli askerlik 4. celp tarihi için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Başvuru işlemlerini tamamlayıp ücretlerini yatıran ve ilk üç celp döneminde kendine yer bulamayan adaylar Bedelli askerlik 4. celp tarihini araştırmaya devam ediyor. Bedelli askerlik başvuru tarihi için son gün olan 3 Kasım'ın ardından Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan celp dönemlerine göre adaylar silah altına alınmaya devam edecek.

Bedelli askerlik için askerlik başvuruları, 27, 28, 29 Ekim tarihleri de dahil olmak üzere askerlik şubelerine yapılmaya devam edilecek.

MİLLİ Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik başvurusu nedeniyle askerlik şubelerinin 27, 28 ve 29 Ekim 2018 tarihlerinde hizmet vermeye devam edeceği açıklamasında bulundu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir