Bayrak indirmeye çalışan it, direkte vuruldu

Bayrak indirmeye çalışanlara silahlı müdahale

bayrak-diregiSiirt'teki olaylar devam ederken, bir iş yerindeki Türk bayrağını indirmeye çalışan göstericilere iş yeri sahibi tarafından silahla ateş açıldı. Bir göstericinin yaralandığı olayda göstericiler iş yeri sahibini yaraladı.

Edinilen bilgiye göre olay, Siirt merkezinde meydana geldi. Tillo Caddesi üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda asılı olan Türk bayrağını indirmeye çalışan göstericilere, istasyon sahibi müdahale etti. Tüm ikazlara rağmen provokatörlük yapmaya devam eden göstericiler Türk bayrağının asılı bulunduğu direği tırmanmaya başladı. Bayrağı indirmeye çalışan göstericilere iş yeri sahibi silahla ateş etti. Olayda 1 kişi ağır yaralandı.

Bunun üzerine göstericiler istasyon sahibini linç etmeye çalıştı. İstasyon sahibi ve yaralı gösterici ağır yaralı olarak kaldırıldıkları Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

CİZRE'DE OLAYLAR YENİDEN BAŞLADI

Şırnak'ın Cizre ilçesinde olaylar tekrar başladı. Polis izinsiz gösteri düzenleyen guruplara müdahale etti. IŞİD'in saldırılarını protesto etmek amacıyla kepenklerin iki günden bu yana kapalı olduğu Cizre'de olaylar akşam saatlerinden yeniden başladı. Cudi Mahallesi'nin ara sokaklarında toplanan yüzleri maskeli bir grup E-24 Uluslararası Karayolu üzeri Güneş Oteli ve İpekyolu Cami mevkiinde yolda lastiklerden ateş yakıp barikatlar kurup izinsiz gösteri yapmak istedi.

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri bir müddet göstericilerin dağılmasını bekledi. Ancak göstericiler polis zırhlı araçlarına taş, havai fişek molotofkokteylleri ile saldırdı. Polis göstericilere gaz bombaları ile müdahale ederek dağıtmaya çalıştı.

Polisle göstericiler arasındaki olaylar Cudi Mahallesi'nin ara sokaklarında devam ederken, güvenlik güçleri, Hükümet Konağı başta olmak üzere bütün kamu binalarının etrafında zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemi aldı. İlçede olaylar devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *