Başörtülülere "fahişe" diyen Atatürkçü CHP'li seçmen!

Eskişehir'de yerel bir televizyonun sokakta seçimin nabzını tuttuğu programına katılan CHP'li seçmen başörtülülere hakaretleri sıraladı.

basortululere

ES TV'nin Köprübaşı Caddesi'nde canlı yayınına katılan adının Merih olduğunu söyleyen CHP'li seçmen, muhafazakar seçmene, başörtülülere ve hükümete yönelik ağza alınmayacak ifadeler kullandı.

Oldukça imalı bir şekilde mikrofonun başına gelen CHP'li seçmen, "İstanbul'dan geldim biraz önce. Eski Türkiye'yi özlemiştim. Burnumda tütüyordu. Eskişehir'de onu gördüm. Lanet olsun şu başörtüne, lanet olsun şu türban denen nesneye... Atatürk cumhuriyetinde, Türkiye'sinde böyle bir örtünme biçimi yok." şeklinde konuştu.

İşte izleyenlerin tepkisini çeken o açıklamalar:

"İLMİYE ÇIĞ'DAN ALINTI YAPIP BAŞÖRTÜLÜLERE "FAHİŞE" DEDİ"

"Hakaret içeren, ifade eden şeyler söylemeyelim" diyerek programı sunanların müdahale etmeye çalıştığı seçmen, Sümerolog Muazze İlmiye Çığ'ın sözlerinden alıntı yaparak, başörtülülere "fahişe" dedi.

CHP'li olduğunu söyleyen ve bugüne kadar CHP'den başka partiye oy vermediğini söyleyen kişi, "Sümerolog Muazze İlmiye Çığ var. Sümerler döneminde fahişeler tanınmasın afişe edilmesin diye yüzlerini örterlermiş. Gizli dolaşırlarmış toplumun içinde... Sebebi de o... Bazen acaba bağlantısı var mı diye düşünmeden edemiyorum." şeklinde konuştu.

MÜDAHALE GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN HAKARETLERİ SÜRDÜRDÜ

Programcıların sözlerin 7 Haziran'la ilgisi olmadığını söyleyerek CHP'li kişiyi tekrar uyardı.

Bu kez de dinden dem vurmaya başlayan CHP'li seçmen, devleti yönetenlerden de "Padişah, imparator, kendini dünyanın hakimi sananlar var ya" diye bahsetti.

Ak Parti hükümetinin gideceğini savunan CHP'li seçmen, "Tabi ki gidecekler. Son kullanma tarihi geldi ve bitti. Bu kadar net." dedi.

REFERANSI YAŞAR NURİ ÖZTÜRK

Etrafı göstererek, "Bak kardeşim saçlara... Bir tane yok. Ne var. Saçta cinsellik olabilir mi? Böyle bir bağnazlık olabilir mi? Böyle bir cehalet, taassup? Dinde yok kardeşim. Bak Yaşar Nuri Öztürk'ü dinleyin. Dinini yaşamak ve öğrenmek istiyorsa bir kişi gitsin Yaşar Nuri Öztürk'ü dinlesin." diye konuştu.

"7 Haziran ile ilgili kararınızı verdiniz mi?" sorusuna da cevap veren CHP'li kişi, "Verdim, vermez miyim. Ona buna gitmeyecek oyum. Vereceğim CHP'ye... Başka hiç bir kimseye vermedim bugüne kadar. Ben öyle bir aileden geliyorum. Öyle bir kökten geliyorum. Dünkü İstanbullu dünkü Kasımpaşalı değilim. Ben 7 göbek Fatih doğumluyum. İstanbul Fatihliyim. Bu türbanlılardan bir tane daha kalmayacak bu ülkede... Bugün başörtülü olanlar da bu iktidar değişsin açacaklar kafalarını gözlerini... Çünkü başlar örtülünce beyne oksijen gitmiyor. Düzgün düşünemiyorlar." diyerek sözlerini sürdürdü.

"Özgürlüğü biraz aşan ifadeler oluyor" uyarısına rağmen Hızını alamayan CHP'li seçmen, "12 senedir şeker hastasıyım. Bu iktidar geleli şeker hastası oldum. Yaşım 60 küsür. Her gün 10 tane ilaç alıyorum. Bu heriflerin yüzünden. Allah, inşallah kurtarsın bu milleti, hepimizi bunlardan" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak : Haber7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *