Egemen Bağış, AB İlerleme Raporu’na ilişkin açıklama yaptı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB İlerleme Raporu’na ilişkin yaptığı açıklamada ilginç bir olayı paylaştı.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB İlerleme Raporu’na ilişkin açıklama yaptı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB İlerleme Raporu’na ilişkin yaptığı açıklamada “Biz her yıl o raporla ilgili incelemelerimizi yapar, görüşlerimizi paylaşırız. Bu sene Avrupa Birliği raporu bugün yani Kurban Bayramı’nın 2. Gününde açıklayacağını ilan ettiğinde kendileriyle temas kurduk. Siz nasıl Noel’de çalışmıyorsanız, Türkiye için Kurban Bayramı da mübarek bir gündür, dini bayramdır. Böyle bir günde bu raporu yayınlamaktansa ya 2-3 gün önce yada 2-3 gün sonra yayınlayın dedik. Ama bu karşılıklı saygının gereğidir. Maalesef tarihi değiştiremediler" dedi.
Bakan Bağış'tan İstanbul Açıklaması
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kendisine dünyanın neresinde hangi görev verilirse onu layıkıyla yapmaya çalışacağını ifade ederek, "İstanbul'un başarılı bir belediye başkanı var." Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kendisine dünyanın neresinde hangi görev verilirse onu layıkıyla yapmaya çalışacağını ifade ederek, "İstanbul'un başarılı bir belediye başkanı var. Ben de işsiz güçsüz biri değilim. Ama ileride partimizin bütün kararlarının alındığı gibi, ortak akıl, istişare, tüm mekanizmaların sonunda bana farklı bir görev verilirse onu da en iyi şekilde yapmaya çalışırım" dedi. Bakan Bağış, katıldığı bir televizyon programında değerlendirmelerde bulundu. Yurtdışında yaşayanların Kurban Bayramı'nı kutlayan Bağış, kendisinin de yıllarca yurtdışında yaşadığını belirterek, "Gurbette bayram zordur. Bir bayram namazı kılmak için iki saat arabayla en yakın camiye gitmenin ne demek olduğunu iyi bilirim. Bayramda herkes sevdikleriyle Türkiye'de tatil yaparken, mesai yapmanın, işe gitmek zorunda olmanın, eğer patronunuz biraz insaflıysa belki yarım gün size izin verirse, buna müteşekkir olmanın ne demek olduğunu iyi bilirim" dedi.
-GÖZLERİ DOLDU-
Gözlerinin dolduğu görülen Bakan Bağış, "Gurbette hakikaten zordur. "Gurbette Akşam Çok Zor' diye bir şarkı var. Gurbette bayram da çok zordur. Hatırladım o günleri, kolay değil yurtdışında mücadele etmek, çalışarak okumak, onların neticesinde bir yere gelmek Hamdolsun o çabaların size verdiği çok önemli özellikler de oluyor" diye konuştu.
-"İSTANBUL'UN BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANI VAR"-
Bağış, yaklaşan yerel seçimler konusunda da açıklamalarda bulundu. "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı gönlünüzde var mı?" sorusu üzerine Bakan Bağış, şu yanıtı verdi:
"Ben zaten 12 yıldır İstanbul milletvekiliyim. İstanbul'a hizmet etmekten onur duyan bir kişiyim. Kabinede Başbakanımızın dışındaki tek İstanbul milletvekiliyim. İstanbul'a hizmet herkesin görevi. Peygamberimizin müjdelediği bir şehre hizmet etmek herkes için büyük bir onur. Bugüne kadar partim bana milletvekilliği teklif ettiğinde nasıl düşünmeden kabul ettiysem, 36 yaşında bana Genel Başkan Yardımcılığı tebliğ edildiğinde bunu onur duyarak yaptıysam, 38 yaşında Türkiye Cumhuriyeti gibi büyük bir ülkenin devlet bakanı olma onuruna nail olduysam, yarın bana dünyanın neresinde hangi görev verilirse onu aynı şekilde yapmaya çalışırım. İstanbul'un başarılı bir belediye başkanı var. Ben de işsiz güçsüz biri değilim. Ama ileride partimizin bütün kararlarının alındığı gibi, ortak akıl, istişare, tüm mekanizmaların sonunda bana farklı bir görev verilirse onu da en iyi şekilde yapmaya çalışırım."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *