Başbakan'ın mitinginde görülmemiş BİR İLK

Başbakan Erdoğan'ın mitingi sırasında İl Teşkilatı'nın organizasyonuyla 100 hafız izleyecilerin arasında bölümlerini kendi aralarında paylaşarak Kuran-ı Kerim'i hatmetti.

basbakan'in mitinginde 100 hafiz kuran hatmetti

Kırklareli mitinginin ardından uçakla Denizli Çardak Havaalanı'na gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Doğan Seyfi Atlı Stadı'na indi.

Buradan miting alanına otobüsle geçen Başbakan Erdoğan'ın Denizli mitingine eşi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz da katıldı.

HAFIZLAR KURAN-I KERİM OKUDU

Başbakan gelmeden önce Ak Parti'nin büyükşehir belediye başkan adayı Osman Zolan ve ilçe belediye başkan adayları vatandaşlara tanıtıldı. İl başkanı ve tüm adaylar hep birlikte halkı selamladı. Programa göre saat 16.00'da başlaması gereken miting 2 saat gecikmeyle hava kararınca başladı. Başbakanın gelişinden önce Ak Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki ve Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da vatandaşlara seslendi. İl Başkanı Avni Örki, hedeflerinin Denizli'de 20 belediyeyi de kazanmak olduğunu söyledi.

Örki, 100 hafızın Başbakan Erdoğan'ın Denizli'ye gelişi nedeniyle miting alanında yer aldığını ve Başbakan geldiğinde kendi aralarında paylaşarak Kuran-ı Kerim'i hatmedeceklerini söyledi. Orki, "Bu meydanda 100 tane hafız var. Başbakan geldiğinde kendi aralarında paylaştılar. Kuran-ı Kerim'i hatmedecekler. Recep Tayyip Erdoğan sadece Allah'ın huzurunda diz çöker. Diz çöktüremeyecekler. Şantaj yapsınlar, montaj kasetlerini yayınlasınlar, ne yaparlarsa yapsınlar. Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki hak yoludur. Durmak bilmez yürürüz" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir