Başbakan: "Kılıçdaroğlu, kasetçi paralel yapının başkanı"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan DR. Sadi Konuk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nin açılışında konuştu.

basbakan: gercek kanuni'nin torunlariyiz

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Bu günlere kolay gelmedik daha önceleri hastane çile demekti. Güneş doğmadan sıraya girmeniz gerekiyordu. Kardeşlerime sesleniyorum. 20 yıl öncesine gidelim o günleri hatırlayalım. Şu hastanelere gelip rahat tedavi olmak mümkün müydü? Bir kat düşünün odalar yoktu. 8 10 kişilik koğuşlar vardı. Sağlam girip hasta çıkardınız. Hijyen diye bir şey yoktu. Doktor ilaç verir hastanenin eczanesine gidip ilaç bulamazdınız. Yarısı yoktu. Dışardaki hastanelerden satın alın denilirdi. Bugün ki sağlık hizmeti yoktu. Hasta için güneş doğmadan gidilip sıra alınırdı. Artık bunlar geride kaldı.

KASET ÇIKTI BAŞKAN OLDU

20 yıl önce bu ülkede nasıl sağlık hizmeti veriliyordu. Karşılaştıralım. SSK'nın genel müdürü şimdi CHP'nin genel müdürü. İşte o zaman ilaç alamıyorduk. O zaman SSK'yı idare edemeyenler ülkeyi idare edebilirler mi? Bu sandıkla Genel Başkan olmadı. Kasetle başkan oldu. Kaset çıktı ortaya başkan oldu. İşte bu kaset paralel yapının başkanı. Bunlar siyasetçileri şantajlarla yıldırdılar. Medyayı şantajlarla yönetiyorlar.

Ne varsa elinde çıkar. Dökmüyorsan namertsin. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Biz yeni Türkiye'yi inşa ediyoruz. Zaman zaman da eski Türkiye'yi hatırlatıyoruz. SSK'nın başında olduğu zamanı hatırlatıyoruz. Rahşan affı çıkmasaydı böyle bir şey yoktu. Şimdi bakıyoruz ülkemizin bir köşesin de yaşanmaması gereken bir kareyi büyütüp Türkiye'ye maal ediyorlar.

76 üniversite vardı şu 11 senede 99 üniversite ilave ettik. İsterse evladını benin vatandaşım kendi üniversitesinde okutabilecek. Şuan da 17 adet ambulans helikopterimiz var. 4 tane de jet ambulansımız var. Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna yetişiyoruz.

KANUNİYE'DE İFTİRA ATTILAR

Biz televizyon ekranlarında yayınlanan Kanuni'nin değil gerçek Kanuni'nin torunlarıyız. Halk içinde muteber bir nesne yok devlet yok, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi diyen Kanuni'nin torunlarıyız. Yani bir sağlıklı nefese, koskoca cihan imparatorluğunu feda edebilecek bir iradeye sahip bir ecdadın torunlarıyız. Bizim ecdadımız gayri ahlaki durumlarla hayatını geçirmedi. Kanuni'yi anlatan diziye de inanmayın. Bizim ecdadımız at üstünde hayatını geçirdi. Ona bile iftira ettiler.

Sağlık eğitim bizim için çok önemli. Sizin dualarının bize yeter. Beddua‘ya lanet dua'ya davet. Beddua döner sahibini bulur. Biz size duacıyız. Sizin dualarınızla ayaktayız. Neymiş bedduaları tutmamış. Biz dualarla yürüdük yürümeye de devam edeceğiz.

ONLAR YOLSUZLUĞA PARA HARCADI BİZ SİZE HARCIYORUZ

Benim vatandaşım desin ki devletim bana değer veriyor, doktorlarım şifa kaynağı oluyor,  İstediğim eczaneden ilaçlarımı alıyorum desin.  Bu düzen böyle devam edecek. Geriye dönülmeyecek. Güneş balçıkla sıvanmaz. Sağlıkta kurduğumuz sistem dünyada örnek alınıyor. Amerika bile yapamadı. Çünkü biz halkıyla bütünleşen bir iktidarız. Siz bu sistemi nasıl kurdunuz diye soruyorlar bize. Biz geçen dönemlere göre daha çok harcama yapıyoruz. Biz yolsuzluk için onların harcadığı parayı vatandaşımıza harcıyoruz.

Vatandaşımızın tamamının bu hizmetlerden faydalanmasını sağlıyoruz. Her doğan sigortalı doğuyor. Hani bunlar halkçıydı. Bizden önce var mıydı? Bu devrimdir. Bunu biz yaptık. Biz halkımıza sevdalıyız. İşsizinden öğrencisine kadar herkes bu sistemin içinde. Sığınmacılar bile Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hizmeti alıyor. Kamunun vermekte mükellef olduğu bu hizmetten herkes faydalanıyor. Büyük devlet olmayı sadece rakamlardan anlayan bir devlet değiliz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyoruz. Biz bu anlayışla yola çıktık.

Sen bu köprüden geçemezsin, bu okuldan geçemezsin demeye kimsenin hakkı yok. Önümüzdeki yıl 3. köprü bitiyor. Bu köprüyü kullanacaklar. Marmara'ya karşı çıktılar. Onu da kullanıyorlar. 1. Köprüye karşı çıktılar, 2. köprüye karşı çıktılar böyle yaptılar. Bunların dikili ağacı yok. Gelin Bakırköyü de bunların elinden kurtarın. Kentsel dönüşümle de Bakırköyü ele alalım.

Hasta vatandaşlarıma Allahtan şifa diliyorum. Bu tesisimizin vatandaşlarımıza şifa kaynağı olmasına niyaz ediyorum.  Bakırköy için de her şeyi seferber edelim. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Tören sırasında bir grubun Ak Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Ertekin'in afişini açması üzerine Erdoğan " Şu pankartı bir indirelim , Mehmet Emin kardeşim inşallah Bakırköy'e bilen biri olarak gelsin" dedi. Erdoğan'ın uyarısı üzerine pankart indirildi. Konuşmasını sağlık alanında gerçekleştirdikleri reformlardan söz ederek sürdüren Başbakan Erdoğan, Bizim gençliğimizde bugünkü gibi bir sağlık hizmeti yoktu. Kasımpaşa'da sabah güneş doğmadan hastaneye giderdik. Orada hastamız için birer numara alırdık. Artık bunlar geride kaldı" dedi.

ÖMRÜ AT SIRTINDA GEÇTİ

Türkiye'nin 17 ambulans helikopteri ve 4 jet ambulansı olduğunu söyleyen Erdoğan burada da sözü Muhteşem Yüzyıl dizisine getirerek, "Kanuni, Devlet-i Osmaniyeyi bir sağlıklı nefese feda etmeye hazırdı. Filmdeki Kanuni değil. Bizim ecdadımız gayri ahlaki pozisyonlarla hayatını geçirmedi. Ömrünün tamamına yakını at sırtında geçti. Ona bile iftira ettiler" diye konuştu.

BEDDUA BUMERANG GİBİDİR

"Sizin dualarınız bize yeter" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: Bedduaya lanet, duaya davet. Biz sizi duaya davet ediyoruz. Beddualar onların olsun. Bumerang gibidir. Döner sahibini vurur. Biz size duacıyız. İstedikleri kadar beddua etsinler. Neymiş, ameliyat olmuşuz. Bedduaları tutmamış, Geç. Biz öyle yürüdük bu yollarda. Öyle yürüyoruz. Öyle yürümeye devam edeceğiz. Çarpıtmalara, yalanlara aldanmayın. Sağlıkta kurduğumuz sistem dünyanın pek çok ülkesi tarafın örnek alınıyor. Şu ulaştığımız anlayışa Amerika dahil ulaşamadı. Geldiğimizden beri fazla harcama yapıyoruz. Onlar yolsuzluğun lafını yapıyor. Biz onların yolsuzlukta harcadıklarını vatandaşımıza harcıyoruz. Farkımız bu. Hani bunlar halkçıydı. Kardeşlerim bu devrimdir. Bu devrimi biz yaptık. Biz halkımıza sevdalıydık. Erdoğan törenin ardından hastanenin yeni binasında incelemelerde bulundu. Erdoğan'ın akşam saatlerinde Ankara'ya gitmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir