Başbakan Erdoğan otomobil fabrikasının açılışına katıldı

Başbakan Erdoğan, Koç ailesinin Kocaeli Yeniköy'deki Ford Otosan fabrikasının açılışına katıldı.

Başbakan Erdoğan otomobil fabrikasının açılışına katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ford Otosan Yeniköy Fabrikasının açılış törenine konuşuyor.

ERDOĞAN; "3 Mart'ta Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç'la Ankara'da özel bir görüşme yapan Erdoğan, o görüşme sonrasında tek gündem maddelerinin Ford Otosan'ın mayısta açılacak Yeniköy fabrikası olduğunu söylemişti. Geçen süreçte seçimleri kazanan ve siyasi tansiyonu düşüren Erdoğan, Koç Ailesi'nin davetini kabul ederek Ford Otosan'ın Yeniköy'de 206 milyon Euro yatırımla hayata geçirdiği Türkiye'deki 3'üncü fabrikasını açılışını yapacak.

Daha önce açılışı 23 Mayıs'ta planlayan Ford Otosan, Başbakan Erdoğan'ın programına uyarak töreni 22 Mayıs tarihine çekti.

Başbakanın konuşmasının satırbaşları şöyle;

-Yerli otomobil konusunda ısrarım var

-Yerli otomobil konusunda bir teklifim hatta bir ısrarım var. Tarihçesini de izledik. Yerli otomobil markası konusunda bazı itirazlar konuluyor, eksiklerden bahsediliyor. Ama artık bu işin altyapısını kuruyoruz. Biz Türk zekasına, işgücüne inanıyoruz. Bu noktadaki mühendislerimize inanıyoruz. Dünyayla yapacağımız işbirliğiyle netice alabileceğimize inanıyoruz. Ar-Ge faaliyetlerini destekliyoruz.

 BU HAYALE ÇOK YAKINIZ

Mesela Bursa'da bir otomotiv test merkezi kuruluyor. Bu test merkeziyle faaliyete geçen firmalarımıza kolaylık sağlanacak. Geri kalmış bölgeler başta olmak üzere yatırımlar devam ediyor. Türkiye kendi otomobil markasının hayalini kuruyor. Bugün bu hayale çok yakınız. Bugünkü Türkiye 60'ların Türkiye'si değil. 12 yılda Türkiye çok büyümüştür. Dünyanın hangi köşesine giderseniz gidin mutlaka orada Türkiye'ye ait bir iz bulursunuz. Sanayi alanındaki üretimimiz de iftihar derecesinde yükselişte. Sektörden cesur adımlar bekliyoruz. Ülkemizde geliştirilen her araç bizim için gurur kaynağıdır.

BİRİLERİ DALGA GEÇMİŞTİ

-Dünya son altı yıldır krizle mücadele ediyor. Kriz "Teğet geçecek" demiştim. Birileri dalga geçmişti. Tam da dediğim gibi krizden en hızlı kurtulan ülke oldu Türkiye. Rekor büyüme oranlarımız devam etti. 2023 hedeflerimizi ilan ettiğimizde yine inanmadılar. Onca tahrike rağmen Türkiye 2023 hedefleri yolunda adım adım ilerliyor. Cumhurbaşkanlığı seçimleri başta olmak üzere tüm kritik adımları aşacağımızdan emin olun. Türkiye'nin tekerinin altına taş koymak isteyenler hep kaybetmiştir. Türkiye güçlendikçe dostlarını da güçlendiren bir ülke. Milletimiz kendisine yapılan her hizmetin değerini bilen bir millettir.

-Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olanlar çeşitli kampanyalar yapıyorlar.

-Hükümet sandık dışı yöntemlerle yıpratılmaya çalışılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

67 + = 69