Başbakan Davutoğlu, müjdeyi canlı yayında verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim vaatleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu, 3 ay içinde yerine getirileceğini söyledi.

basbakan canli yayinda mujdeyi verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet programını açıkladıktan ve Mecliste okuduktan sonra, 3-6 aylık ve 1 yıllık uygulama programını ortaya çıkaran deklarasyonla yeni programla ortaya çıkacaklarını, yapısal, ekonomik ve siyasal reformların şart olduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT Özel yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

SEÇİM VAADLERİ

İkinci görevlerinin beyannamede söylenen hususların yerine getirmek olduğunu anlatan Davutoğlu, "Benim ağzımdan çıkan her söz, önümüzdeki 3 ay içinde yerine gelecektir. 3 ay içinde kanuni düzenleme gerektirmeyen bütün vaatler yerine gelecek. Asgari ücret, öğrenci bursları, polis ve askerlere verdiğimiz taahhütler, esnafımıza, gençlerimize bunların hepsi yasal düzenleme gerektirmiyorsa 3 ay içinde yerine getirilecek. Asgari ücret, yarın hem iş dünyamızı hem de işveren ve işçi kesimlerini biraraya getiren bir akşam yemeği yapacağım. Hepsini de dinleyeceğim. Hükümet programını onları dinleyerek yapacağız" diye konuştu.

Üçüncü görevinin, uzun ve orta dönemli yapısal reform sürecini başlatmak olduğunu belirten Davutoğlu, hem siyasal hem ekonomik reformaların ilk aşamasını ilk 6 ayda tamamlayacaklarını ifade etti. Özgürleştirici, sosyal hayatı düzenleyici reformların yapılacağını söyleyen Davutoğlu, daha uzun dönemli reformların 1 yıl içinde yapılacağını dile getirdi. Davutoğlu, ilan edilen bütün projelerin takvimlendirilmesinin yapılacağını da kaydederek, hepsinin sistematik içinde takip edileceğini ve milletin verdiği ödevle birlikte kendilerine bir ödev yaptıklarını ifade etti.

Anayasal ve yasal çerçeve ne gerektiriyorsa o yapılacak. Hükümetin kurulması gecikmeyecek. Hükümet programını açıkladıktan ve Mecliste okuduktan sonra, 3-6 aylık ve 1 yıllık uygulama programını ortaya çıkaran deklarasyonla yeni programımızla ortaya çıkacağız. Yapısal, ekonomik ve siyasal  reformlar şarttır. Yargı, güvenilir bir merci olarak bu reform sürecinden geçmek durumunda. Herkesi dinleyeceğiz. kim  ne tahrik yaparsa yapsın bu ülkede kutuplaştırıcı dilin egemen olmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *