Bankalardan telaşlı telefonlar yağıyor.. Son tarih 1 Şubat

 

Kredi kartına taksit sınırlamasına yönelik düzenlemede geri sayım başladı.  Bankalar, müşterileri telefon ve mesaj bombardumanına tuttu.

Bankalardan müşterilerine telefon yağmuru! Son tarih 1 Şubat

Bankalar ve firmalar, 1 Şubat'ta sınırlanacak bütün uygulamaları son fırsat olarak tüketiciye SMS yoluyla pazarlıyor.

Kredi kartı alışverişlerinde 1 Şubat'ta başlayacak sınırlama öncesinde bankalar harekete geçti.

Bankalar, müşterilerini kredi kartı limitlerini artırmaya çağırırken, bazıları 20 bin liraya kadar bile çıkarıyor. Uzun süredir uzak durulan akaryakıt ürünlerine de taksit yapılıyor.

Cep telefonundan kuyumculuk sektörüne kadar birçok firma da 12 taksitten son kez yararlanarak stoklarını eritmek için kampanya yapıyor.

LİMİT MESAJI YAĞMURU

Taksitin tamamen kaldırıldığı televizyon, fotoğraf makinesi, bilgisayar gibi ürünlerde, anlaşmalı kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit olanakları sunuluyor. Bankalararası Kart Merkezi yeni düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile birlikte taksit sınırlamasını yakından takip edecek. Bu kapsamda özel bir ekip oluşturularak, 9 ay sınırının aşılıp aşılmadığı günlük izlenecek, ihlal eden firmalar takibe alınacak. Yeni düzenlemeyle kart limiti gelirin 4 katını geçemeyecek.

Bankalar, düzenleme öncesinde müşterilerini arayarak ya da SMS göndererek limit artışına davet ediyor. Tüketicilere "Limit yazıp gönderin artıralım" mesajı gönderiliyor. (Sabah)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir