Bankalar bu işlem için 15 TL alıyor

Bankalar kredi kartı başvurusu yapanlara hesap açma şartı koşuyor ve hesap açma ücreti olarak ortalama 15 TL ücret talep ediyor

Bankalar bu işlem için 15 TL alıyor

Türkiye'de halen 54 milyon kredi kartı, 91 milyon banka kartı bulunuyor.

Tüketicilerden 1 yılda Şikayetvar'a gelen 650 Bin şikayetin yüzde 16'sı bankacılık sektörü şikayetlerinden oluşuyor. Tüketicilerin bankacılık sektöründeki şikayetlerinin başında ise kredi kartları ve hesap ücretleri geliyor.

İşte yeni bir şikayet konusu daha “hesap açma ücretleri”. Şikayetlere göre bankalar 12 ile 15 TL arasında değişen hesap açma ücreti talep ediyor ve aldıkları bu masrafı arttırmak için kredi kartı başvurusunda bulunanlara hesap açma şartı koşuyor. İşte Şikayetvar'a gelen şikayetlerden  bazıları;

KART BAŞVURUSUNA HESAP ŞARTI

“Kredi kartı başvurusu yapmak için bankaya gittim. Kredi kartına başvurabilmek için benden 15 TL hesap açma ücreti istediler. Daha önce hiç bir bankada rastlamadığım bir şeye burada şahit oldum. Hem kredi kartı masrafları hem de hesap masrafları ile tüketiciye sürekli masraf çıkarıyorlar.”

12 TL HESAP AÇMA ÜCRETİ

“Müşterisi olduğum bankadan hesap açtırmak istedim ve banka benden 12 TL hesap açma ücreti istedi. Zaten hesaplardan her türlü masrafı alıyorlar. Şimdi bu masraf nereden çıktı?”

TÜKETİCİ KIZGIN

“Bankaya kredi kartı başvurusunda bulundum fakat istediğim limitte olmadığını görünce teslim almayacağımı beyan ettim. Buraya kadar sorun yok ama kredi kartı başvurusu yaptığımda kredili mevduat hesabı da açılmış bundan mesajla haberim oluyor. Açılan habersiz hesaba hesap açma ücreti istediler. Kredi kartımı iptal ettirmek istediğimde ise sürekli sorunlarla karşılaştım.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir