Bankalar Birliği yine huysuzlandı: "Ankara'ya çıkartma yapıyorlar"

BDDK’nın kredi kartları ve tüketici kredilerine yönelik düzenlemeler üzerine Bankalar Birliği Ankara’da ekonomi yönetimi ile görüşecek.

bankalar ankara'ya cikarma yapiyorRadikal'den Neşe Karanfil'in haberine göre Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bugün Ankara’da Bankalar Birliği’nin Yönetim Kurulu toplantısını yapacaklarını söyledi. Aydın, toplantıda,

BDDK’nın önceki gün tartışmaya açtığı kredi kartlarına yönelik taksitlendirmeyi düzenleyen taslağı ele alacaklarını kaydederek, taslağın getirisini ve götürüsünü ekonomi yönetiminin üst düzeyi ile de tartışacaklarını kaydetti.

Aydın, Bankalar Birliği olarak ekonomi yönetimi ile iyi ilişkiler içerisinde görüştüklerini belirterek, “Bizi olumlu yönde etkileyen düzenlemeler olduğu gibi, canımızı acıtan düzenlemeler de oluyor. Bunu doğal ve tabii gördüğümüzü, parametrelerin de önemli olduğunu, hâlâ 2008’de başlayan kirizin etkilerini bir şekilde devam ettiğini, bunları biliyoruz. Hepimiz aynı geminin içindeyiz. Sektör bu süreçte sağlıklı bir duruş sergilemiştir. Aynı duruşu devam ettirecek bir yapımız var. Onu devam ettireceğiz” diye konuştu. Aydın, düzenlemelerin henüz taslak aşamasında olduğunu, daha tartışılacağını belirtti. Bu uygulamanın bir süre sonra uygulamaya gireceğini ifade eden Aydın, “Yasaklamıyor. Gayet tabiidir. Ekonominin kendi kuralları içerisinde o dengeyi bir daha tarif etmeye çalışıyor. Taslaktır, karşılıklı tartışacağız, görüşlerimizi söyleyeceğiz” dedi.

Aydın, 150. yıl kutlaması nedeniyle çarşamba akşamı düzenlenen resepsiyona 3 bin kişinin davet edildiğini belirterek, davetlilerin müşterilerinden oluştuğunu söyledi. Ankara’daki bütün şubelere 10 müşteri çağırma hakkı verildiğini anlatan Aydın, “Müşteri portföyü daha yüksek olduğu için tüm ticari şubelere de müşterilerini davet etme hakkı verildi. 100’den fazla şubenin müşterisi katıldı” dedi.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *