Balyoz’un 15. temyiz duruşması gergin geçti

Balyoz Darbe Planı davasının Yargıtay 9. Ceza Dairesi'ndeki temyizinin 15. duruşmasında avukatların savunmaları devam etti. Sabah ilk olarak söz alan davanın bir numaralı sanığı Çetin Doğan'ın avukatı Celal Ülgen, çok sayıda iddiada bulunup, yargıyı eleştirdi.

Balyoz’un 15. temyiz duruşması gergin geçti

Avukat Ülgen, konuşmasında, Ergenekon ve Balyoz davalarının ABD'nin tezkere intikamı olduğunu savundu. Ülgen, saat 14.45'e kadar süren savunmasında, Türkiye'de arkasında ABD olmadan darbe yapılamayacağını öne sürdü. Ülgen, 2003 yılında Irak'a yönelik 1 Mart Tezkeresi'nin Meclis'ten geçmemesini Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ABD'ye darbesi olarak değerlendirdi.

İddialarını sürdüren Ülgen, sanıkların ev ve işyerlerinde bulunan delillerin baskınlar esnasında polisler tarafından konulduğunu öne sürdü.

Türk yargısını da "Yargı batak içine girmiştir. Türkiye'de yargı yok." diye eleştiren Ülgen'i mahkeme başkanı Ekrem Ertuğrul uyardı.

Ertuğrul, "Yerel mahkemeyi eleştirin ama devletin top yekün yargı organlarına yönelik genel bir tanımlamadan lütfen kaçının." dedi. Çetin Doğan'ın avukatının ardından sanık Ahmet Yavuz vekili Avukat Duygun Yarsuvat savunmasına başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir