Bakanlık'tan fişleme iddialarına cevap

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, kamu görevlilerinin fişlendiği ve tasfiye edildiği yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi.

Bakanlık'tan fişleme iddialarına cevap

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede "Sosyal demokrat, F tipi, MHP'li… görev verilmemeli" başlığıyla yayımlanan haber üzerine açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü ifade edildi.

Söz konusu haberde, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Bakanlık bünyesindeki kamu görevlilerini fişlediği ve fişlenen isimlerin tasfiye edildiğinin öne sürüldüğünün belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kamuoyunun yanlış bir şekilde yönlendirilmesine neden olan bu ve benzeri haberler aracılığıyla dile getirilen iddialar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamakta olup, Bakanlığımız tarafından herhangi bir kişi, grup ya da yapıya yönelik bir fişleme ve tasfiye çalışması yapılmadığı gibi, bundan sonra da bu türden çalışmaların yapılması söz konusu değildir. Dolayısıyla mezkur habere konu oluşturan 'kamu görevlileri fişleniyor ve tasfiye ediliyor' yönündeki iddia bütünüyle gerçekdışıdır.

Bütün iş ve işlemlerinde hukuk devletinin ilke ve esaslarına uymakla yükümlü olan Bakanlığımızın, başta özel hayatın gizliliğinin korunması olmak üzere, temel insan haklarına ve evrensel düzeyde kabul gören ahlaki kurallara aykırı hiçbir tasarrufu söz konusu değildir. Gerek Bakanlığımızın gerekse bahse konu haberde ismi geçen Bakanlık yetkililerimizin bu asılsız itham ve iddialara karşı gerekli bütün yasal yollara başvuracağını tüm kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir