Bakan Yıldız'dan maçların gündüz oynanmasına destek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın maçların gündüz oynanmasıyla alakalı kurgusuna destek veriyoruz."dedi.

Bakan Yıldız'dan maçların gündüz oynansına destek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın maçların gündüz oynanmasıyla alakalı kurgusuna destek veriyoruz. Enerji verimliliği, enerji tasarrufu bizim öncelikli politikalarımız arasında yer alıyor” dedi.

Bakan Yıldız, 11. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında Türkiye’ye gelen öğrencileri, Bakanlıktaki toplantı salonunda kabul etti.
Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanlığının maçların gündüz oynanmasına ilişkin formülünü değerlendirdi. Bu formüle destek verdiklerini dile getiren Yıldız, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın maçların gündüz oynanmasıyla alakalı kurgusuna destek veriyoruz. Enerji verimliliği, enerji tasarrufu bizim öncelikli politikalarımız arasında yer alıyor” diye konuştu.

Yıldız, Güney Kıbrıs’ın yaptığı doğalgaz arama çalışmalarına ilişkin olarak da bu tür projelerin, çıkartılan doğalgazın Kıbrıs'ın tamamı tarafından paylaşılmadığı sürece legal hale gelmeyeceğini söyledi.

Gezi Parkı olaylarında polislerin orantısız güç kullandığı iddialarını da değerlendiren Yıldız, bu konudaki incelemeleri İçişleri Bakanlığının yürüttüğünü belirtti. Üllkenin refahı ve istikrarının kolay sağlanmadığını anlatan Yıldız, "O yüzden herbirimizin amacı yine ekonomide, siyasette, idari alanda ve sosyal alanda ülkenin bütün bu kazanımlarını hep beraber sürdürmektir" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir