Bakan Şahin: Enerji Hanım projesi dünyanın huzuru için çok önemli

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 'Enerji Hanım' projesinin tanıtımında konuştu. Enerjinin dünya üzerindeki önemine değinen Şahin, “Bu proje yalnızca İstanbul için ya da Türkiye için değil, dünyanın huzur ve barışı için çok önemli.” dedi.

Bakan Şahin: Enerji Hanım projesi dünyanın huzuru için çok önemli

Enerji tasarrufuna dikkat çekmeyi amaçlayan ‘Enerji Hanım’ projesinin tanıtımı Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Programa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve çok sayıda davetli katıldı.

Proje hakkında salondaki kadınlara bilgiler verdi. Enerji Hanım, elektrikli ev aletleri kullanan kadınlara, işleri bittikten sonra fişleri prizden çekme önerisinde bulundu. Programda konuşan Bakan Şahin, “Bu proje yalnızca İstanbul için ya da Türkiye için değil, dünyanın huzur ve barışı için çok önemli. Bunu anlamak için dünyaya bu gözle bakmak gerekiyor. Nasıl bir dünyada yaşıyoruz şu anda? Bir taraftan demokrasi diyorsun. Ama diğer tarafın demokratikleşmesinde kan gidiyor, can gidiyor. Dönüp bakıyorsun, çifte bir standart var. Ama o makyajın arka standında enerji politikası var. Altın odaklı, petrol odaklı bir bakış yüzünden bugün dünya bu sorunları yaşıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir