Bakan Fatma Şahin: "Evlenmeyi teşvik edeceğiz"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, aile ve iş yaşantısı uyumuyla ilgili çok büyük bir paket üzerinde çalıştıklarını, bir hafta içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından içeriğinin vatandaşlarla paylaşılacağını söyledi. Şahin, "Evlenmeyi teşvik edeceğiz. Kadını ekonominin içinde tutacak yeni alternatifler üretmeye çalışıyoruz." dedi.

Bakan Fatma Şahin: Evlenmeyi teşvik edeceğizAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve AK Parti Kadın Koları Genel Başkanı Gülden Akşit ve partililer Şehitkâmil Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Yerel Yönetimlerde Kadın Zirvesi” adlı programa katıldı. Burada kadının geldiği son noktaya değinen Bakan Fatma Şahin, kadını, anayı, aileyi merkeze alan bir politika uyguladıklarını dile getirdi.

Aile ve yaşantısı ile ilgili çok büyük bir paketin üzerinde çalıştıklarının bilgisini veren Şahin, şunları kaydetti: “Başbakanımız ile beraber Ali Babacan Bakanımızın başkanlığında aile ve iş yaşantısı uyumuyla ilgili çok büyük bir paket üzerinde çalışıyoruz. Doğum izni, süt izni, esnek çalışma modeli bu pakette yer alacak. Evlendirmeyi nasıl teşvik edeceğiz, aile kurumunu daha güçlü kılmayı hedefliyoruz. Aile olmayı önemli kılacak ve kadını da ekonominin içinde tutacak yeni alternatifler üretmeye çalışıyoruz. Bunun için kadının yaşadığı zorlukları azaltacak, sosyal devlet için gereğini yapmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki hafta inşallah onu da çalışacağız. Ondan sonraki hafta da Başbakanımız bu güçlü paketi sizlere anlatacak.”

“Kadına karşı ayrımcılık ırçılıktan beterdir” diyen Şahin, kadın artık siyasetin nesne değil, öznesi durumuna getirdiklerini belirtti.

250 BİN KADIN, AYLIK 250 TL MAAŞ İLE DÜZENLİ YARDIMA GEÇTİ

Şahin, eşi vefat eden kadınlarla ilgili bir çalışma yaptıklarını ve bu kapsamda 250 bin kadına aylık 250 TL mali destek ile düzenli yardım yaptıklarını hatırlattı. Şahin, “Paranın miktarı hiç önemli değil. Kadının yaşamına dokunuyorsunuz. Ve şu anda en son çıkardığımız kararla muhtaç aile de, evi çocuk evi geçindiriyorsa ve bu çocukta askere gittiyse, askerden gelene kadar aileye destek veriyoruz.” diye konuştu.

GÜLDEN AKŞİT: TÜRKİYE’DE HİÇBİR SİYASİ PARTİ YANIMIZA YANAŞACAK DURUMDA DEĞİL

AK Parti Kadın Koları Genel Başkanı Gülden Akşit, çok büyük bir teşkilata sahip olduklarını ve Türkiye’de bir emsallerinin olmadığını vurguladı. Akşit, “Ne yapılanma anlamında, ne üye anlamında Türkiye’deki hiçbir parti şuanda bizimle boy ölçüşecek değil, yanımıza yanaşacak durumda değil. Hatta bizim dışımızdaki siyasi partilerin tüm üye sayısı, sadece kadın kollarının sahip olduğu üye sayısına bile erişmiş değil. Bakın bugün bizim üye sayımız 3 buçuk milyona dayanmış durumda.” diye konuştu.

Toplam üye sayılarının 8 milyonu geçtiği bilgisini veren Akşit, “Bugün Ana Muhalefet Partisi de dahil bizim üye sayımızın 3’te birine sahip. Bir başka sevindirici boyutu da AK Parti olarak toplam üye sayımız 8 milyonu geçti. Biz kadınlar olarak yürde 41’ini teşkil ediyoruz. Tüm üyelirin yüzde 41’ini kadınlar teşkil ediyor. Bir başka ayrıntı daha bugün AK Parti’ye oy veren seçmenin yüzde 54’ünü de kadınlar oluşturuyor.” açıklamalarına yer verdi.

Bakan Şahin, konuşmasının ardından Reyhanlıdaki patlamada hayatını kaybeden aileleri ziyaret etmeye gelen Başbakan Erdoğan’a eşlik etmek için Hatay’a hareket etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.