Atlasjet ve THY'den teknik işbirliği

Yolcusunu en çok seven havayolu şirketi Atlasjet, hizmet mükemmelliğini sağlamak için THY Teknik A.Ş. ile işbirliği yaptı.

Atlasjet ve THY'den teknik işbirliği

THY Teknik A.Ş., Atlasjet A320 grubu filosu için, hizmet mükemmelliğini geliştirecek, beş yıl süreli ve on yıla kadar uzatılabilir olan kapsamlı parça desteği kontratı imzaladı. Atlasjet'in de eklenmesiyle, THY Teknik A.Ş. hali hazırda tüm bölgede 15 Havayolu ve beş yüzden fazla uçağa destek sağlar hale geldi. Kontrat, ATA Chapter'ı bazında parça tedariki ve tamirinden oluşuyor. Parçalar, bir merkezden dünyanın en geniş ağının avantajı ile İstanbul merkezden temin edilecek. THY'nin güçlü teknik ağı sayesinde 103 ülkede 234 destinasyona ulaşacak. Parçaların tamir ve bakım işi İstanbul'daki THY Teknik A.Ş. tesislerinde gerçekleştirilecek.
THY TEKNİK AŞ BÖLGESİNİN LİDERİ
İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan seferler yapan Atlasjet 15 uçaktan oluşan A320 grubu filosuyla hizmet veriyor. Atlasjet ,11 noktaya tarifeli iç hat, 7 noktaya tarifeli uluslararası uçuş gerçekleştiriyor. Türk Havayolları grup şirketlerinin bir kuruluşu olan THY Teknik A.Ş. ,  Türk Havayolları grubu MRO şirketi HABOM A.Ş. ile birlikte, 4 bin 800'den fazla kalifiye ve eğitimli personeliyle hizmet veriyor. Milli şirket, İstanbul'daki üssünde Avrupa, Orta Doğu, Asya, BDT ve Kuzey Afrika'dan çok sayıda havayolu için uçak gövdesi, motor, APU ve parça teknik servisi sağlayarak, bölgesinde lider bakım merkezi olma üstünlüğünü sürdürüyor. Cemil Yıldız'ın haberi...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir