Atatürk Havalimanı'nda çalışmalar başladı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) devredilmesine karar verilen Atatürk Havalimanı'nın yanındaki arazide yapılacak olan park alanları için proje inşaatında başlandı.

Atatürk Havalimanı'nda çalışmalar başladı

Çalışmalar bittikten sonra yapılacak uçak park alanları, Atatürk Havalimanı’nı rahatlatarak uçak trafiğini de olumlu yönde etkileyecek.

Atatürk Havalimanı'ndaki yoğun hava trafiğini azaltmak amacıyla yaklaşık 600 dönümlük askeri alanın DHMİ’ye tahsis edilmesinden bir süre sonra askeri aprona iş makineleri girmesiyle ilk proje çalışmaları başladı. Askeri alanda bulunan 13 koruganlık iş makineleri tarafından dün yıkılmaya başlandı. Toplam 585 bin metre karelik alana 43 uçaklık yeni park yeri yapılacak. Artan uçak trafiği nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda ciddi yoğunluk yaşarken, özellikle uçak park problemi sebebiyle rötarlara sahne oluyordu. Yoğunluğa çare bulmak amacıyla havalimanına sefer düzenlemek isteyen bazı havayolu şirketlerine uçuş izni veremeyen DHMİ, askeri meydana yapılacak yeni park alanları sayesinde hava trafiğindeki yoğunluğa büyük bir nefes aldırmış olacak.

Havalimanındaki park sorununu ortadan kaldıracak ve uçuş trafiğini de rahatlatacak olan bu proje bitiminde yaklaşık olarak 40 uçaklık park alanı oluşturulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.