Ataköy'deki dev tesislere mühür

İstanbul Ataköy sahilinde yapılan AVM, rezidans ve otel inşaatları ile ilgili mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine Bakırköy Belediyesi inşaat alanına gelerek inşaatı mühürledi.

Ataköy'deki dev tesislere mühür

Mühürleme işlemi ile ilgili hurriyet.com.tr'ye bilgi veren Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Ali Hacıalioğlu , Özyazıcı İnşaat Karadeniz Örme Proje Ortaklığı tarafından yürütülen ve kaba inşaatı tamamlanan 2 parseldeki bloklar için mühürleme işlemi yapıldığını söyledi. Bölgedeki diğer inşaat projeleri için de ruhsat iptal davası ve kıyı kenar çizgisi davaları olduğunu belirten Hacıalioğlu, “Ataköy Blumar projesi için de mühürleme gerekiyordu ancak projede fiili çalışma başlamadığı için yapılmadı. Bunun dışında sahil şeridinde yer alan 2 proje için de yakın zamanda aynı işlemlerin olmasını bekliyoruz” dedi.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ise söz konusu inşaat için bölge mahkemesinin aldığı karar üzerine inşaatı mühürlediklerini kaydetti. Kerimoğlu'nun konuşmasının ardından belediye imar müdürlüğü ile zabıta ekipleri inşaatı mühürledi. (HÜRRİYET)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir